Kevadseente virtuaalnäitus

Postitas Looduskalender - L, 16.05.2020 - 11.11
Autorid

Loodusmuuseum kutsub näitusele

Image
Kevadseente virtuaalnäitus
Sisu

Külasta kevadseente virtuaalnäitust: LINK

Loodusmuuseumi esimese virtuaalse seenenäituse keskmes on 360 kraadi pööratavad fotod Eestis kasvavatest enamlevinud kevadseentest. Lisaks fotodele saab iga seeneliigi kohta lugeda ka selle peamiseid eristamistunnuseid ja omadusi.

Loodusmuuseumi botaanik Marja-Liisa Kämärä tutvustab:“ Ka kevadiste liikide puhul oluline tunda seeneliike tunda. Kevadseente seas on häid söögiseeni, mis sobivad toidulauale kas värskelt või kupatatult, ja mürgiseid seeni, mis sinna kindlasti sattuda ei tohiks. Mitmed maitsvad söögiseened ja ohtlikult mürgised liigid on omavahel väga sarnased, seega tuleb seente tunnuseid hästi tunda. Osad kevadseente liigid on aga ka looduskaitsealused ning need peaksid meist kõigist oma kasvukeskkondadesse jääma. Selleks, et oleks selge, milliseid seeni kevadel metsast kaasa korjata ja millised puutumata jätta, ongi meie virtuaalne näitus heaks teadmiste omandamise kohaks.“

Kevadseente veebiväljapanek täieneb jooksvalt. “Kui leiame metsast mõne liigi, mida veel virtuaalsel näitusel ei ole, jäädvustame selle ja toome seeläbi külastajate ette. Kevadseeni leiab aprillist juunini ja uusi liike saame näitusele lisada siis, kui liigi kasvuaeg on käes. Seega tasub kevadseente näitust aeg-ajalt jälle uuesti vaadata, et lisandunud liigid samuti nähtud saaksid.”

Eesti Loodusmuuseumi virtuaalne kevadseente näitus jääb muuseumi kodulehele ka peale kevadseente hooaja lõppu ja on kasutatav seeneõppe materjalina ka edaspidi. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.