Looduse Aasta Foto 2020 võidutööd

Postitas Looduskalender - E, 30.11.2020 - 23.23
Autorid

Looduse Omnibuss annab teada

Sisu

Esmaspäeval kuulutati välja 20. korda toimunud fotovõistluse Looduse Aasta Foto võitjad. Suure Hundi ja aasta loodusfotograafi tiitli pälvis Aare Udras pildiga „Noor susi“. „Kuna olen soovinud jäädvustada looma-lindu koos temale omase keskkonnaga, siis hakkasin mängima nn kaameralõksu ja välkudega,“ kirjeldas Aare Udras võidufoto saamislugu. „Sel viisil oli õnne septembrikuu sügavas öös Ida-Virumaal see hundinooruk pildile saada. Esmapilgul ülilihtsana tunduv pildistamise viis on osutunud arvatust oluliselt keerukamaks ja saanud praeguseks juba ainuüksi tehnilisest küljest vaadatuna sportlikuks väljakutseks. Looduse keerdkäikudest rääkimata.“

Lisaks Suure Hundi tiitlile anti konkursi võitjatele välja 14 Tantsivat Hunti. Kokku pälvis Urmas Tartese juhitud žürii tunnustuse 140 loodusfotot enam kui sajalt autorilt. Kõikidest tunnustatud töödest valmis ka tänavu Loodusfoto Aastaraamat 2020, kus lisaks piltidele on intervjuud fotovõistluse võitjatega ning eessõna võistluse patroonilt Rein Maranilt. 

Tänavusel konkursil osales kokku  627 fotograafi 4891 fotoga. Fotovõistlust korraldab Looduse Omnibuss koos partneritega, võistlust toetavad Canon, Overall, Fotoluks, Sigma, Viking Line, Kunda Nordic, Stora Enso ja palju teised, samuti Eesti kultuurkapital ja KIK.

"Noor susi"

"Noor susi"

Aasta loodusfoto

Autor: Aare Udras

Kirjeldus: Kuna olen soovinud jäädvustada looma-lindu koos temale omase keskkonnaga, siis hakkasin mängima nn kaameralõksu ja välkudega. Sel viisil oli õnne septembrikuu sügavas öös Ida-Virumaal see hundinooruk (Canis lupus) pildile saada. Esmapilgul ülilihtsana tunduv pildistamise viis on osutunud arvatust oluliselt keerukamaks ja saanud praeguseks juba ainuüksi tehnilisest küljest vaadatuna sportlikuks väljakutseks. Looduse keerdkäikudest rääkimata.

"Vöötkaku portree"

"Vöötkaku portree"

II koht. Loomaportreed

Autor: Mati Kose

"Hilissügis"

"Hilissügis"

I koht. Maastikupildid

Autor: Andrei Reinol

Pildigaleriid kõikidest tunnustatud töödest saab vaadata Looduse Omnibussi kodulehelt:  http://laf.looduseomnibuss.ee

“Tänavune tulemuste väljakuulutamise sai teoks teleeetri vahendusel, kuid tulemas on ka ülevaatenäitus ja vastavalt eriolukorra võimalustele ka tänuüritus loodusfotograafidele,” lisas ürituse korraldaja Jaan Riis. 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.