2. NÄDAL 11.1.2021.- 17.1.2021. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 19.01.2021 - 11.11
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Lund oli rohkesti
Sisu

Lund oli rohkesti

Nädala esimene pool oli mõõdukalt külm ja sajune. Õhutemperatuur püsis miinuspoolel, minimaalsed õhutemperatuurid langesid esmaspäevast kolmapäevani -4…-8 kraadini.

Lumesajud ei olnud tugevad, kuid sadas peaaegu päev otsa. Aegajalt tuiskas. Teedele tekkisid lumevaalud, mis takistasid liiklust. Kõige rohkem lisandus lund kolmapäeva hommikuks – ilmajaama järgi 7 cm võrreldes eelmise hommikuga. Teede lumest puhastamine võttis aega. Kõrvalteedel ukerdasid autod lumehangedes ja kõnniteedel pidid inimesed sumpama paksus lumes.

Nädala teine pool oli külm. Senise talve Eesti kõige madalam õhutemperatuur (-24,6 °C) registreeriti Jõgeval laupäeva õhtupoolikul kella seitsme paiku.

Vähest lund sadas ka nädala teisel poolel. Lisandunud lumekord oli väga õhuline. Kahel päeval (reedel ja laupäeval) paistis päike. Võis näha õhus hõljumas jääkristalle, mis päikese käes sätendasid. Nädala maksimaalne lume paksus registreeriti ilmajaama järgi laupäeval – 21 cm.

Külmaga on leevikeste sulestik puhevil

Külmaga on leevikeste sulestik puhevil

Reedel toimus Jõgeva alevikus ja linnas talvituvate veelindude loendus. Märgati 373 sinikael-parti ja kahte sõtkast. Leevikeste salgad toitusid enamasti vahtrate seemnetest.

Jõgeval 18.1.2021.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.