Anna teada saabuvatest rändlindudest

Postitas Looduskalender - T, 13.04.2021 - 11.11
Autorid

EOÜ kutsub teada andma

Foto Arne Ader

Linavästrik pesamaterjaliga

Linavästrik pesamaterjaliga ( www.loodusemees.ee )
 

Sisu

Ornitoloogiaühing kogub teateid esimestest saabunud rändlindudest. Ühing ootab vaatlusi näiteks sookure, linavästriku, väike-lehelinnu ja suitsupääsukese kohta üle Eesti.

Rändlindude saabumisest saab iga huviline teada anda kuni mai lõpuni. Vajalik on üles märkida vaatluse kuupäev ja kellaaeg, asukoht, nähtud liigid, isendite arv ja tegevus, võimalusel ka lindude sugu ja vanus. Oluline on, et vaatleja on täiesti kindel, mis liiki lindu ta nägi. Oodatud on ka märtsis ja aprilli alguses tehtud vaatluste andmed.

Vaatlusandmed tuleb sisestada rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonnas PlutoF. Vaatlejad, kes ei kasuta keskkonda PlutoF, saavad vaatlused edastada aadressile feno@eoy.ee.

Täpsema vaatluste tegemise juhendi leiab ornitoloogiaühingu kodulehelt.

Ornitoloogiaühing julgustab vaatlusi tegema ja esitama nii rannikul kui ka sisemaal elavaid inimesi, eriti on oodatud teave Rapla-, Järva-, Jõgeva- ja Põlvamaalt, samuti Lääne- ja Ida-Virumaalt.

"Üle Eesti on juba saabunud mitmed rändlinnud alates sookurgedest kuni metsvintideni," ütles ornitofenoloogiliste vaatluste koordinaator Tiiu Tali. "Kuid millestki keegi veel ilma jäänud ei ole, mitmed liigid on veel saabumas. Kuna looduses viibimine on praegu sisuliselt ainus võimalus oma vaba aega veeta, siis miks mitte proovida looduses olles linnuliike määrata ja jälgida, millised uued liigid igapäevaselt parki, aeda või metsa ilmuvad – see on mõnus viis kogu oma perega aega veeta."

Ornitoloogiaühing kogub ornitofenoloogilisi vaatlusi juba 1922. aastast. Eesmärk on koguda andmestikku esimeste saabunud rändlindude saabumisaegade kohta.

Lisainfo:
Tiiu Tali, ornitofenoloogiliste vaatluste koordinaator
feno@eoy.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.