Mägrakaamera loomaaia territooriumil

Опубликовано Looduskalender - чт, 10/24/2019 - 21:59
Autorid

Ülekande võimaldab EENet
Sissejuhatus ja illustreeriv materjal Tiit Huntwww.rmk.ee

Содержимое

otsestriim | uudised 

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: Flash Player

Veebikaamera sai paigaldatud mõneks ajaks Tallinna loomaaeda tehiskünka sisse kaevatud uru juurde. Selle kuhjatise üheteistkümnest urust on praegu mäkrade poolt aktiivses kasutuses kuus.

Mäkrade olemasolu loomaaias avastati alles selle aasta märtsis, kui värskel lumel nähti esmapilgul “kahtlaseid” jälgi, mis viisid Veskimetsa servas oleva “keemiaputka” alla kaevatud urgu. Arvata võib, et need samad mägrad ongi kolinud nüüd siia algselt rebaste poolt kaevatud ning hiljuti mäkrade poolt kohendatud elamisse. Suvised rajakaamera salvestised näitasid, et mägrapaaril olid sündinud ka pojad, kas kaks või kolm.

Mägrakaamera 2019

Juba mõne päeva striiminud kaamerapildist õnnestus näha kolme erinevat looma ja oli raske vahet teha täiskasvanu mõõdu saavutanud noorte ja vanade mäkrade vahel. Üleeile õhtul ja ka täna tulid mägrad kaamera ette 20.26 ja nende tegevust sai vahelduva eduga jälgida kuni kella 21.00-ni.

Mäger ongi loomaaeda saabunud “illegaalidest” kõige värskem tulija.  

Umbes 80 ha suurusele loomaaia territooriumile on ajajooksul vabana ja omatahtsi elama asunud teisigi elukaid ning mõistagi on neid, kes siin vabana alati olnud - põlisasukad.

Hiljuti linnaloomaks ja tõeliseks Tallinna “vallutajaks” on saanud halljänes, kes elab peale Haabersti linnaosas paikneva loomaaia veel paljudes linna piirkondades, näiteks Kristiine ja Mustamäe linnaosas ning isegi päris kesklinnas, Linnahalli ümbruses.

Loomaliikidel, kellel läheb hästi oma loomulikes elupaikades, leiavad üha sagedamini elamiseks sobiva koha ka linnas. Mägral ja halljänesel ongi praegu head ajad ning muidugi ka metskitsel, viimaseid on siginenud loomaaia maadele ligikaudu kümmekond.

Vaatame siis, kui palju erinevaid loomaaias vabalt elavaid loomaliike satub mägra uru ette, seni on kirja saanud mäger, halljänes, metskits ja kaelushiir.

Tehniline tugi: www.veebikaamera.ee

Ettevõtmisega toimetavad:

http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.