Hallhülge seirekaamera

Looduskaamera laiul.

(Arhiiv 2006-2015)

Hülgeelust

Postitas Looduskalender - N, 25.02.2021 - 12.12

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Veetase meres on tõusnud, hülgepojad jääpankadel…

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Eilse, üleeilsega on veetase tõusnud kõigest viie sentimeetri võrra ja jääpangad on veel kaldakivise küljes kinni, aga edelatuule tugevnemist lubatakse veel vastu õhtut ja kindlasti tõuseb seejuures merevee tase. Õhusooja on kuni viis kraadi, aga merevesi jäise supi vahel on poole kraadi jagu miinuspoolel.

VIDEO: toimuvast hülgelesilas

Postitas Looduskalender - E, 22.02.2021 - 17.38

Video Olle Koert, www.tt.tt

 

Hallhüljes       Halichoerus grypus

 

Lubasime Teile märku anda, kui hakkavad toimuma või toimuvad olulised sündmused hülgelesilas. Olle tegi kaameraga ringkäigu ja on millele tähelepanu juhtida. Alustuseks see, et niikaugele, kui silm ulatab on Saaremaa läänerand kaetud rüsijääga, mis veel lainetab ja suured veeelanikud saavad jää vahel rahulikult sukelduda ja uuesti hingama tulla. Ööseks lubatakse kagutuule tugevuseks kuni 15m/s ja hommikuks võib olukord muutunud olla.

Pakane ja muutlik talveilm

Postitas Looduskalender - N, 18.02.2021 - 14.42

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Hallhülged, merikotkad, merejää tekkimine ja liikumine

Pakaselised ööd, mandril oli öösel paiguti kuni 30 külmakraadi. Ka homme särab päeval päike, mis külmakraade poole võrra öisega võrreldes kahandab. Muuhulgas homme vahetub kuu faas.

Hülgerannal oli täna varahommikul Saaremaa lääneküljel kuusteist külmakraadi, päeval näitab kraadiklaas poole vähemat. Veetemperatuur on 0,3-ga miinuses ja huvitav on jälgida jää teket ning liikumist.

Aga ega see ei tähenda, et ilm veebikaamera ees soojem oleks, sest päeval 10.m/s tõusnud lõunatuulega lisandub tuulekülm ehk tunnetuslikku pakast võib seal olla pea paarkümmend kraadi.

Hülgepullidel on ooteaeg

Postitas Looduskalender - E, 15.02.2021 - 13.13

Veebikaamera kuvatõmmis Fleur, LK foorumist

Hülgepullid ootavad „oma aega“, vanemad ja kogenenumad poegimiskolooniale lähemal, teised aupaklikus kauguses oma võimalust noolimas

 

Hallhüljes        Halichoerus grypus

 

Täna, homme saavad esimestena ilmavalgust näinud hülgepojad kümne päevasteks. Emashülged imetavad neid kuni kolm nädalat või veidi vähem ja samal ajal algab neil ka innaaeg, mida hülgepullid kannatamatult passivad, et hülgeaastasse anda oma panus.

VIDEO: mängulust on kõigil lastel

Postitas Looduskalender - N, 11.02.2021 - 12.12

Video salvestas Olle Koert, www.tt.ee

Veebikaamera kuvatõmmis IceAge, LK foorumist

Imetamine

 

Hallhüljes      Halichoerus grypus

 

Sellist jäätuva mere pilti pole me enam aastaid näha saanud ja sellistes tingimustes on hülgepoegade ellujäämus kindlasti suurem.

Vanemad hülgepojad saavad täna juba nädalasteks, aga neid sünnib üha juurde. Hülgepoja sünnikaal jääb kümne ja kaheteistkümne kilo vahele ja nende esimeseks kasukaks on hallikasvalge lanuugo ehk „titekarv“.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.