Täna läbi aastate

Loodusemees.ee pildipank Täna Loodusemees.ee fotodel läbi aastate

Virtuaalne loodusõhtu aasta loomast rotist
Avapilt
Aasta Loom P, 11.04.2021 - 13.00
Sisu

Eestis võib rändrotti kohata peaaegu igal pool, kuid Kagu- ja Ida-Eestis, kus leidub veel kodurotte, on rändroti asustus märgatavalt hõredam.
Ave Kruuseli foto

 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi  kutsub kolmapäeval, 14.aprillil kell 18 kõiki veebis  virtuaalsele loodusõhtule, kus teadlane Andrei Miljutin kõneleb teemal : „Rotid – hästi tavalised ja väga ebatavalised loomad“.

 

Haudumise seitsmeteistkümnes päev

Postitas Looduskalender - P, 11.04.2021 - 12.12

Veebikaamera kuvatõmmised Sova ja IceAge, LK foorumist

Isaslind Eerik lahkus pesalt kell 9.03

 

Merikotkas        Haliaeëtus albicilla

 

Täna peaks olema merikotkastel olema 17 munade haudumise päev. Emaslind munes esimese muna 20. ja teise 24. märtsil. Merikotkaste haudumine võib kesta 34-st kuni 42 päevani.

Pesalt lahkumisi on juhtunud erinevate häiringute tõttu ka varem, aga täna varahommikul elasid Evi ja Eerik rahulikku pesaelu.

Üleannetud hundikutsikad

Postitas Aasta Loom - P, 11.04.2021 - 10.00
Sisu

 

Märtsi lõpus õnnestus Yellowstone’i rahvuspargi (USA) töötajatel välja uurida, kes käib viimasel ajal parklast liikluskoonuseid varastamas ja aeg-ajalt ümber paigutamas. Teolt tabatud süüdlased õnnestus lausa videopildile saada. Tegu oli Wapiti Lake hundikarja 11 kuu vanuste kutsikatega. Kari oli mõnda aega piirkonnas asuva piisonikorjuse kallal einestanud. Kõhud täis ja meel rõõmus, otsustasid väikesed vandaalid oma mängulusti liikluskoonuste peal välja elada.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.