Prantsuse sookurefilm Matsalu loodusfilmide festivalil

Postitas Looduskalender - R, 21.09.2018 - 07.07
Autorid

Filmi treiler:

 

 

 

Sisu

Laupäeval 22.09.2018 kl. 10:30 linastub Matsalu loodusfilmide festivalil Lihula Kultuurikeskuse suures saalis Prantsuse loodusfilm  „Free As A Crane“ /Vaba nagu kurg/ (62 min, režissöörid Maxcence Lamoureux ja Arnaud Devrote).

Filmi tutvustab ja küsimustele vastab „kureonu“ Aivar Leito kes ise osales filmis ning oli selle teaduslik konsultant. Filmi idee tekkis prantsuse filmimeestel avastades ja jälgides meie Lindude Rände /Birdmap/ veebilehte http://birdmap.5dvision.ee/EN/ jälgides kus neid eriti paelus saatjaga sookure „Ahja 4“ pikk ja ohtlik ränne Etioopiasse.

See innustaski neid meie kureuuringutega lähemalt tutvuma ja nende endi sõnade järgi olevat see muljetavaldav ja väga huvipakkuv. Kuna „Ahja 4“ kahjuks hukkus juba oma esimesel koju rändel Etioopiast siis sai uueks filmikangelaseks tema järeltulija „Ahja 5“ kelle sündi, sirgumist ja rändele asumist käidi meil jäädvustamas ning seejärel juba teistes maades kuhu ta teekond Eestist Etioopiasse viis.

Filmi sünopsis: Eestist Ukraina, Türgi ja Iisraeli kaudu Etioopiasse - sookure ränd läbi Euroopa, peakangelaseks sookurg Ahja 5. Kurg on rahu ja vabaduse sümbol, ta on vaba ja läheb, kuhu vaja minna - autorid jälgivad tema teekonda ... 6000 kilomeetrit. Inimeste teel on palju riigipiire, poliitilisi probleeme, geograafilisi konflikte. Läbi looduse saavad inimesed unistada rahust ja vendlusest. See dokumentaalfilm pakub vabaduse kogemust kaootilises maailmas. Filmis osalevad eesti ornitoloogid Aivar Leito, Ivar Ojaste ja Urmas Sellis.

Vaata festivali filmide kava:   http://www.matsalufilm.ee/filmid/

 

Kohtumiseni Lihulas!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.