Vooluveekogude retked Tallinnas ja Tartus

Postitas Looduskalender - K, 09.06.2021 - 10.10
Autorid

Eestimaa Looduse Fond kutsub osalema

Fotod Arne Ader

Pirita jõgi. Tallinn

Pirita jõgi. Tallinn ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Kuutsume kõiki huvilisi Tartus ja Tallinnas sel nädalal toimuvatest vooluveekogudele pühendatud üritustest osa saama.

Loodusfestival 2021 raames korraldab Eestimaa Looduse Fond vooluveekogudele pühendatud sündmuste sarja. Uurime vooluveekogude rolli linnas ja nende elustikku. Üritused on tasuta, parimatele loodusvaateljatele auhinnad. 

TALLINNAS:

Tallinnas on mitmeid vooluveekogusid - alates suurimast, Pirita jõest kuni väikse Iisaku sooneni välja. Mõned neist on peidetud voolama maa alla veetorudesse. Meie tutvume lähemalt Kopli lahte suubuva Mustjõega, mis osaliselt voolab maa peal ja osaliselt maa all veetorudes.

Üritused:

10. juuni kell 17-19 retk spetsialistidega Mustjõe ääres. Tutvume väikse jõe elustikuga ning räägime jõe potentsiaalist ja ajaloost linnaruumis. Nähtud elustiku kanname vaatlustena ka andmebaasi. Teekonnal jagavad meiega teadmisi erinevad eksperdid: nahkhiirtest Lauri Klein, vooluvetest linnakeskkonnas keskkonnaantropoloog Joonas Plaan ja kaladest, keda loodetavasti õnnestub ka kohapeal näha, ihtüoloog Gustav Lauringson.

Kogunemine Tallinna Huvikeskus Kullo ees (Mustamäe tee 59). Ei ole vaja registreerida, tule lihtsalt kohale.

12.-13. juuni ISESEISEV Loodusvaatluste maraton Mustjõe teekonnal. Vaatlused saab kanda veebikeskkonda nt telefonis või arvutis: https://legulus.tools/#/

Parimatele auhindadeks Eesti Meremuuseumi perepääse ja Reet Ausi disainitud riidetööstuse jääkidest õmmeldud Kalafoori T-särk!

13. juuni kokkuvõttev linna vooluveekogude töötuba Tallinna loomaaias (Paldiski maantee 145). Võtame kokku loodusvaatluste tulemused. Töötuppa mahub väike hulk inimesi. Registreeru kibekiiresti siin: https://forms.gle/3y4xDTJ2GjbSfmx37

Tallinna üritus Facebookis: https://fb.me/e/2dAy6buJE 

990507aa001

Tartu (1999)

TARTUS:

Emajõgi on Tartu üheks sümboliks. Meie tutvume lähemalt Emajõe lisaoja Jaamamõisa ojaga, mis osaliselt voolab maa peal ja osaliselt maa all veetorudes.

Üritused:

9. juuni kell 17-19 retk spetsialistidega Jaamamõisa oja ääres. Tutvume väikse oja elustikuga ning räägime oja potentsiaalist ja ajaloost linnaruumis. Nähtud elustiku kanname vaatlustena ka andmebaasi. Teekonnal jagavad meiega teadmisi erinevad eksperdid: vee-elustikust Henn Timm Eesti Maaülikoolist, ümbruskonna ajaloost ja Tartu veevärgist Tartu Ülikooli ajaloolane Lea Leppik ning geograaf Taavi Pae.

Kogunemine Põhja puiestee ja Ladva tänava ristis (Põhja puiestee 31 kortermaja juures). Ei ole vaja registreerida, tule lihtsalt kohale. 

9. juuni kell 20-22 kinoõhtu peidetud vooluveekogudest maailma suurlinnades. Film: "Lost Rivers", Caroline Bacle. Kinokülastus on TASUTA, kuid registreerida tuleb siin: 

https://elektriteater.ee/filmid/lost-rivers/ 

Soovitame kiirustada, osalejate arv piiratud!

12.-13. juuni ISESEISEV Loodusvaatluste maraton Jaamamõisa oja teekonnal. Vaatlused saab kanda veebikeskkonda nt telefonis või arvutis: https://legulus.tools/#/ 

Parimatele auhindadeks Eesti Meremuuseumi perepääse ja Reet Ausi disainitud riidetööstuse jääkidest õmmeldud Kalafoori T-särk!

Kokkuvõttev linna vooluveekogude töötuba Tartu Loodusmajas. Võtame kokku loodusvaatluste tulemused. Lisaks räägib linna sinialade ehk veekogude tähtsusest Tartu Ülikooli evolutsioonibioloog Tuul Sepp ja Taanis Aarhusi linnas veekogude taastamisega ning planeerimisega tegelev Kristiina Mardi (videoühendusega).

Töötuppa mahub väike hulk inimesi. Registreeru kibekiiresti siin: 

https://forms.gle/SUP78Vv5iqMp47mKA

Tartu üritus Facebookis: 

https://fb.me/e/1ub5RByDv 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.