Tere, Kevad 2023!

Postitas Looduskalender - K, 15.03.2023 - 12.12
Autorid

Osalema ootab Tere, Kevad 2023! https://terekevad.ee/

Sisu

Head kevadeotsijad!

Tervitused kõigile ligi 4000 tublidele kevadeotsijale, kes on koos meiega kevade otsimist alustamas! Viimastel päevadel on külm järele andnud ja on andnud Kevadele võimaluse vargsi kohale hiilimiseks. Ka esimesed kevadekuulutajad on saabunud.

Pisut lähemalt sellest, mis meid ees ootab.

1. Kevadekuulutajate tundmaõppimine.
Avatud on kevadveebi vaatluste osa. Saate alustada meie kevadekuulutajate tundmaõppimisega ja esimeste kevadekuulutajate otsimise, leidmise ja registreerimisega. Meie 36 kevadekuulutajat leiate kevadveebist viitade LOOMAD ja TAIMED abil. Seal on neid võimalik tundma õppida või meelde tuletada häälte, piltide ja kirjelduste abil. Siis olete paremini valmis neid ka loodusest otsima ja leidma. Sealtsamast leiate ka meie kevadekuulutajaid kujutavad vaatluslehed koos kuupäevade kirjutamise võimalusega. Saate need välja trükkida ja kasutada kevadekuulutajate saabumise registreerimiseks.

2. Enesetutvustuste kirjutamine.
Meie, korraldajatega, võite pisut tuttavamaks saada veebis viida KORRALDAJAD kaudu, kust leiate ka meie kõigi pildid, et teaksite, mis nägu me oleme. Meie püüame teil aidata kevadet otsida ja leida ning teile kõigile selles tegevuses abiks olla. Asume füüsiliselt mitmes kohas - Tartus ja Tartu lähedal Luunjas ning Tallinna lähedal Murastes. Oleme ennast ka kevadeotsijateks registreerinud ja otsime koos kõigi teiega kevadekuulutajaid, kuni nad leitud on. Tahaksime, nagu ka te isegi, tuttavaks saada ka kõigi teiega, kes te olete alustanud kevadeotsinguid. Selleks palume kõikidel gruppidel kolme järgneva nädala jooksul, 20. märtsiks saata kevadveebi oma grupi/klassi tutvustus. Saata võib tutvustusi muidugi ka hiljem, aga siis võib kiireks minna. Tutvustuste saatmine toimub pärast sisselogimist viida OSALEJAD -> OMA GRUPI TUTVUSTUSE SAATMINE/MUUTMINE alt, kust leiate ka täpsema juhendi. Tutvustuses kirjeldage oma kooli ja kodukohta - mida põnevat seal leidub ja miks on just seal kõige parem elada. Samuti jutustage oma klassist või grupist, kellega koos olete otsustanud kevadet otsida - kes te olete, miks te otsustasite projektis osaleda ja mida teile kõige rohkem meeldib koos teha. Tutvustuse juurde on soovi korral võimalik lisada ka kuni 3 pilti. Tutvustuse võib esitada ka videona. Selleks laadige oma grupi tehtud video üles Youtube’i ja sisestage tutvustuse juures olevasse lahtrisse video vaatamise aadress. Video aadressi näidis:


3. Viktoriini küsimuste saatmine.
Loodusviktoriin koosneb kahest osast: küsimuste saatmisest ja küsimustele vastamisest. Kuni 9. aprillini on kõigil võimalik saata viktoriiniküsimusi, mida saate saata pärast sisselogimist meie veebilehe alajaotuses VIKTORIIN asuva veebivormi vahendusel. Teie saadetud küsimuste hulgast püüame valida välja paremad küsimused ning alates 27. märtsist esitame teile igal nädalal kolm küsimust, millele vastamiseks on teil aega kaks nädalat. Küsimused võiksid olla seotud teie kodukoha looduse ja kultuuriga, legendide, muistendite või kohalike rahvajuttudega. Vastamine peaks nõudma pisut nuputamist ja vastuseks ei tohiks olla lihtsalt mingi nimi, number või aastaarv. Küsimused ei tohiks olla lihtsalt jah/ei vastustega, aga samas peab küsimusel olema üks konkreetne vastus, et me oskaksime vastuste õigsuse üle otsustada. Küsimuste esitamise juures tuleb lisaks küsimusele kindlasti ära näidata ka küsimuse õige vastus ja allikas (viide), kust küsimusele vastuse saab.

4. Muud lisategevused - kevade joonistamine, pildistamine ja kevadest luuletamine - juba käivad ja nende kohta leiate info kevadveebist vastavate viidete alt. Detailsema info ja juhendid saadame lähiajal.

5. Lisaks on veebis kogu projekti käiku ja lisategevusi kirjeldav üldine juhis jaotuse ABIKS all. Sealt leiate info ka selle kohta, kuidas on korraldatud kevadvaatlusi puudutav infovahetus. Nii et tutvuge kindlasti abitekstidega.

Küsimuste ja probleemide korral pöörduge kindlasti meie poole – meie andmed leiate veebis viida KORRALDAJAD all. Kõige kindlam on meie poole pöörduda meie ühise aadressi kaudu: kevadorg@googlegroups.com

Tehniliste probleemide korral palun pöörduda otse Tõnise poole e-posti aadressil: toni@punkt.ee

Kõigist tegevustest ja kevadekuulutajatest räägime lähemalt ka tänasel gruppide juhendajatele mõeldud koolitusel - https://terekevad.ee/?aasta=2023&leht=koolitus
 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.