Eestis tänavu talvitunud röövlindude arvukusest

Postitas Looduskalender - N, 23.03.2023 - 07.07
Autorid

EOÜ annab teada

Fotod Arne Ader

Hiireviu

Hiireviu ( www.loodusemees.ee )
 

Sisu

Jaanuari teises pooles seirasid Eesti Ornitoloogiaühingu röövlinnutöörühma liikmed siin talvitavaid röövlinde. Tänavu talvitas Eestis hinnanguliselt 1800 hiireviud, 1600 hallõgijat, 1200 merikotkast ja 100 taliviud.

Juba kümnendat aastat läbi viidud talvine röövlindude loendus toimus 34 seirealal kogupindalaga 1885 km2, millest ava-kultuurmaastikku oli 590 km2. Linnuvaatlejad kohtasid kokku 118 röövlindu kümnest liigist, lisaks loendati 49 hallõgijat.

 

Hallõgija

Hallõgija

Röövlinde kohati rohkem Lääne- kui Ida-Eestis ning pigem Lõuna- kui Põhja-Eestis. Loendustulemuste alusel võib öelda, et Eestis talvitas tänavu umbes 1800 hiireviud, 1600 hallõgijat, 1200 merikotkast ja 100 taliviud. Harvem võis kohata vöötkakku, leidus ka üksikuid välja-loorkulle ja väikepistrikke.

Taliviu

Taliviu

Eestis pesitseb 28 liiki röövlinde ja umbes pooli neist võib kohata regulaarselt talvitamas. Röövlindude hulka kuuluvad haukalised (harksabad, viud, kana- ja raudkull, kotkad ja loorkullid), pistrikulised ja kakulised. Röövlinnuseire talvise loenduse eesmärk on määrata röövlindude talvist arvukust.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.