Metssiga Sus scrofa
Novembris sai alguse metssigade jooksaeg, mis on sõraliste jaoks oluline, kestes uue aastani välja. Teadmiseks, et tänavu kevadel hinnati metsigade arvukuseks umbes 17 000 isendit.
SAK (sigade Aafrika katkutõbi) ei ole meie loodusest kadunud, sest haigust on tuvastatud nii Võru- kui Põlvamaa kütitud või surnuna leitud loomadelt ehk taudikollete läheduses püsib oht ka kodusigadele.
Täiskasvanud kuldid liiguvad emiste poolt juhitavate karjade järel. Juhul kui emised ei ole kesikkulte veel oma karjadest minema peletanud, sunnivad täiskasvanud ja tugevamad oma noori konkurente karjadest lahkuma. Tõsiste rivaalide vahel võib toimuda vahel isegi tõsiseid arveteõiendamisi. Teame, et kulte kaitseb jooksuajal vastase kihvahoopide eest roiete piirkonnas asetsev sidekoeline kaitsekilp.
Maapind on veel pehme ja loomade peatoiduse moodustavad taimede maapealsed ja -alused osad. Lisaks külastatakse jahimeeste rajatud söödapõlde. Loomset valku saavad metssead limuseid, putukaid, kahepaikseid tuhnides ja pisiimetajaid jahtides ning ka leitud korjus läheb kasutusse.