MUUSIKAVIDEO: ”Vesi leiab tee”

Опубликовано Looduskalender - вт, 06/22/2021 - 10:10
Autorid
Содержимое

Robert Jürjendali muusikalis-visuaalne meditatsioon ”Kõik kestab edasi” jõuab täna avalikkuse ette.

Täpselt viie kuu eest avaldatud Robert Jürjendali sooloalbumi ”Vesi leiab tee” viimane lugu ”Kõik kestab edasi” sai uue vormi, muusikale lisandus visuaal.

”Kuigi ma pean ennast visuaalse mõtlemisega muusikuks, ei osanud ma ette kujutada seda hämmastavat ilu, mis avanes videos,” ütleb Jürjendal, ”see oli justkui valatud muusikasse.”

”Vesi leiab tee” on kummardus elu allikale – veele. See on muusikaline rännak, kus vahelduvad unenäolisus ja ärkvelolek. Sellest seisundist on lähtunud ka video autor Riho Västrik. Kaadris on Eesti loodus, mis suurema osa aastast näeb välja hoopis teistsugune. Tegemist on maa-aluse jõega, mis harvadel hetkedel voolab ka maa peal. Vaataja kantakse rännakule, mis aitab unustada proosalise argipäeva ja hõljuda unenäomaailmas.

Dokumentalist ja ”Raadio Ööülikooli” toimetaja Jaan Tootsen leiab, et ootamatult huvitav oli sukelduda sellesse pildi-helimaailma, mis esmapilgul ei ole üldse eestilik. ”Roberti muusika on nagu hümn emakesele Maale, õhk heliseb ja vee sädelus muudab selle kõik üheks tervikuks,” ütleb Tootsen. ”Minu meelest on meil suur õnn elada sellisel rohelisel planeedil ja Roberti puhas hing ja muusika tuletab seda vaimustusega meelde, et peame hoidma üksteist ja meie ühist kodu kogu tema liigirikkuses.”

Jürjendal ja Västrik on koostööd teinud varemgi. 2014. aastal lõi Jürjendal muusika Västriku filmile ”Maastiku mustrid”. ”Siis toimus protsess vastupidises korras, minult oli visuaal, millest inspireerituna Robert lõi muusika,” ütleb Västrik. ”Seekord oli olemas muusika ja mina sain sellest loomingulist innustust.”

”Vesi leiab tee” on kitarrist/helilooja Robert Jürjendali neljas sooloalbum. Ligi tunnisel plaadil on kokku neliteist lugu, mida seovad Robert Jürjendalile iseloomulik meloodiline helikeel ning Aaviku talu stuudio ümbruses salvestatud loodushelid. ”Kõik kestab edasi” esitavad Robert Jürjendal (kitarr) ja Anti Jürjendal (tšello).  

CD-plaat ”Vesi leiab tee” on saadaval Rahva Raamatu kauplustes ja Laseringi netipoes.

Väljaandja: Paul Godwin, NEWdOG Records Plaadi salvestamist toetas Eesti Kultuurkapital

Digitaalne platvorm: https://robertjyrjendal1.bandcamp.com/album/water-finds-a-way

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.