Talilinnukaamera

Talilinnukaamera uudised. Kõiki talilinnukaamera vanemaid uudiseid (enne 2016) vaata siit.

Talilinnukaamera töötab

Kaameratõmmis Biker, LK foorumist

Looduskalender K, 19.02.2020 - 15.15

Tormiste ilmadega tekkinud elektrikatkestused on nüüdseks suures osas likvideeritud ja talilinnukaamera töötab.

Piltsüüdistus

Postitas Looduskalender - R, 07.02.2020 - 10.10

Veebikaamera pildid Made, LK foorumist

Krattimas käis täna öösel metsnugis

 

Metsnugis        Martes martes

 

Hea, kui vaatajaid on rohkem, saab pahareti teolt tabada. Oletuste põhjal olekski rebane süüdlaseks võinud jääda, aga pole välistatud, et tegu hoopis uue „huvilisega“. Aeg annab arutust.

Jälle rasvapall kadunud

Postitas Looduskalender - N, 06.02.2020 - 10.51

Veebikaamera pildid napsas IceAge, LK foorumist

Suur-kirjurähni emaslind „imestab“, kuhu kadus meie rähnipall

 

Suur-kirjurähn       Dendrocopos major

 

Eelmine krattimine toimus ööl vastu 3. jaanuari ja täna öösel oli arvatavalt rebasel himu mekkida, kas uue välimusega teravilja-rasvapallid ka sama hästi maitsvad, kui teravilja-rasvasööt (mäletate selline pikk vorst).

Talilinnukaamera - koduvarblane

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Otswww.linnuvaatleja.ee

Fotod Arne Ader

Looduskalender R, 24.01.2020 - 12.12

Asulates asuvatel linnutoidumajadel on sagedaseks külaliseks ka üks maailma levinumaid linnuliike – koduvarblane. Loodusmaastikus kohtab koduvarblast harva. Põldvarblase isas- ja emaslind on sarnase sulestikuga, kuid koduvarblasel on sugupooltel lihtne vahet teha – kui koduvarblase emaslind on üleni hallikaspruun, siis isaslinnul on must manisk, hall pealagi ning silma taga lai kastanpruun vööt.

Koduvarblane, isaslind

Koduvarblane, isaslind (www.loodusemees.ee)

Talilinnukaamera - pasknäär

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Otswww.linnuvaatleja.ee

Foto Uku Paal, ww.estbirding.ee

Looduskalender E, 13.01.2020 - 20.31

Musta-valgega viirutatud helesinise tiivanukiga pasknäär on sage lindude toidumajades pakutava rasva, seemnete ja pähklite söömas käija. Kõigesööja paskääri toiduks on marjad, seemned, puude viljad, putukad, ussid, pisinärilised ning ta rüüstab ka teiste lindude pesi.

Sügisel peidab pasknäär talvevaruks sambla alla või puude koorepragudesse suure hulga tammetõrusid ning kuigi vareslasele omaselt on pasknääri ruumimälu väga hea, jääb osa tõrudest talvel leidmata. Need tõrud hakkavad kevadel kasvama ja nii on pasknäär peamiseks tammede levitajaks.

Talilinnukaamera - rohevint

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Ots, www.linnuvaatleja.ee

Foto Arne Ader

Looduskalender L, 11.01.2020 - 14.14

Talvel lindude toidumaja külastavate lindude hulgas on arvukalt rohevinte. Nende varblasesuuruste kollakasrohelise sulestikuga vintlaste isaslinnud on erksavärvilisemad kui pruunikashalli sulestikuga emaslinnud.

Talvel tegutsevad rohevindid suurte salkadena ning rikkalikemate toidumajade juures võib näha kümneid ja isegi sadu linde. Osa neist on Eestisse põhjapoolsetelt aladelt saabunud talvitajad, teised aga siia talvitama jäänud Eesti rohevindid. Toidumaja külastavate värvuliste seas on rohevindid sotsiaalse hierarhia tipus, jäädes alla vaid varblastele – seepärast võib tähelepanelik veebikaamera jälgija aeg-ajalt näha, kuidas vana isane rohevint peremehetsema kipub.

 

Talilinnukaamera - tutt-tihane

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Otswww.linnuvaatleja.ee

Foto Uku Paal

Looduskalender E, 06.01.2020 - 09.09

Tutt-tihane on männimetsade liik, keda väljaspool metsaalasid kohtab suhteliselt harva. Kuna sel aastal asub kaamera toidumaja suure metsa vahetus läheduses, on oma pesitsusalal tegutsevat tutt-tihast õnnestunud ka kaameras nii mõnelgi korral kohata. Tutt-tihane on Eesti tihastest kõige paiksem liik ja ta püsib pesitsusterritooriumi ümbruses ka talvel.

Tutt-tihane

Tutt-tihane / foto: Uku Paal (www.estbirding.ee)

Talilinnukaamera - musttihane

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Otswww.linnuvaatleja.ee

Fotod Uku Paal ja Mati Kose

Looduskalender L, 04.01.2020 - 12.12

Talilinnukaamera ees on aeg-ajalt märgatud teistest Eestis pesitsevatest tihastest vähearvukamat musttihast. Musttihaseid pesitseb Eestis 15 000-25 000 paari ja talviseks arvukuseks hinnatakse meil 15 000-25 000 isendit – võrdluseks on rasvatihaste talvine arvukus Eestis kuni 1,5 miljonit isendit.

Musttihane on Eesti tihastest väikseim ja näeb välja nagu väike värvitu rasvatihane – pea on tal samamoodi must, põsel suur valge laik, kuid hea on teda eristada valge kuklalaigu ning tiival oleva triibu järgi.

Musttihane

Talilinnukaamera - suur-kirjurähn

Linde tutvustavad Marko Mägi ja Margus Otswww.linnuvaatleja.ee

Fotod Arne Ader ja Kadi Külm

Looduskalender T, 31.12.2019 - 12.12

Kaameraga toidumajal käivad aeg-ajalt toidulisa hankimas ja rasvapallidega maiustamas ka suur-kirjurähnid. Suur-kirjurähni isaslinnu tunneb ära punase kuklalaigu järgi, emaslinnul peas punast värvust ei ole. Üleni punane pealagi on noortel pesast lahkunud suur-kirjurähnidel, kuid juba sügiseks on nad sulginud ja vanalindudega täpselt ühte moodi.

Suur-kirjurähn. Isaslinnul on punane kuklalaik, emaslinnul peas punast värvust ei ole

Suur-kirjurähn. Isaslinnul on punane kuklalaik, emaslinnul peas punast värvust ei ole. / foto: Arne Ader (www.loodusemees.ee)

Talilinnukaamera - põldvarblane

Linnuliike tutvustavad Marko Mägi ja Margus Ots

Foto Arne Ader

Looduskalender E, 30.12.2019 - 12.12

Lindude toidumajal näeb sageli seemneid söömas ka põldvarblasi. Kuna enamasti tegutsevad põldvarblased salkadena, võib neid mõne rikkaliku seemnevalikuga toidumaja juures talve üle elada isegi sadakond. On tähelepanuväärne, et Mandri-Eestis on põldvarblased üldlevinud, kuid saartel aga haruldasemad.

Põldvarblastel on toitmiskohtade valikul oma eelistus – nad eelistavad toitmiskohtasid, mille juures on tihedaid põõsaid. Nendesse põõsastesse saavad nad võimaliku ohu korral kiiresti peitu pugeda. On teada, et mida kaugemal asub toidumaja varjekohast, seda lühemat aega ja väiksemate salkadena käivad põldvarblased toidumajal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.