Video

VIDEOD: Laanepüüde noorlindudest

Pildistas ja videod salvestas LK team

Laanepüü noorlind kolme nädala eest

Laanepüü noorlind kolme nädala eest

 

Laanepüü            Tetrastes bonasia

 

Laanepüüde elualadeks on päris erinevad metsatüübid, aga eelistatakse niiskeid segametsi, kus alusmetsas tihedam kuusekasv. 

Meil võis tänavu pesitseda kolmkümmend kuni viiskümmend tuhat laanepüü paari. Laanepüüd on maaspesitsejad, harva kui pesitsetakse mõnes suurema linnu mahajäetud pesas. Kanalistele omaselt võib emaslind pesal haududa kuni viitteist muna ja aega kulub selleks kolm kuni neli nädalat.

Valgejäneste suvi

Pildistas ja video salvestas LK team

Looduskalender L, 05.07.2025 - 01.04

Valgejänes

Valgejäneseid kutsutakse ka metsajänesteks. Pikkjalad liiguvad ringi pigem metsades või soomaastikul ja elupaigana peavad sobivaks ka kuuse alusmetsa ja seda ka segametsades. 

Halljänes ehk põllujänes liigub meelsasti avamaastikel, toitudes nii põldudel, heinamaadel või metsaveertel, aga suuremates metsades halljäneseid me ei kohta. 

VIDEO: öösorri munadega pesa

Pildistas LK team

Sellelt pesalt läks just öösorr lendu. Hea oli, et läks, sest võsastikus liikudes on pesa raske märgata ja kerge kogemata peale astuda.

 

Öösorr        Caprimulgus europaeus

 

Üle Eesti levinud haudelind. Pesitsejate arvukuseks hinnatakse üle kümne tuhande paari ja saabujaid võime sagedamini kohata maikuu alul. 

Öösorrid eelistavad pesitsemiseks hõredamaid männikuid või männi enamusega segametsi, vahel ka võsastikke ja raiesmikke.

RSS voog: Video - asu jälgima

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.