Tihaste salgad toimetavad

Eingereicht von Looduskalender - Do., 01.11.2018 - 14.14
Autorid

Fotod Arne Ader

Rasvatihane

Rasvatihane

Textkörper

 

Rasvatihane       Parus major

 

Lõuna poole on „looduse kutsel“ rännanud just enamus meil tänavu ilmavalgust näinud noorlindudest. Pesitsevaid vanalinde võis meil suvel olla kolm-, nelisada tuhat paari ja osad nimetatutest pesitsesid suvel veel teiselgi korral.

Rasvatihaste talvine arvukus ületab suviste pesitsejate arvukust ümmarguselt kahekordselt – nii ongi nad meie arvukaimad talilinnud. Põhjast ja idast on juba lisaks saabunud ning veel saabumas arvestatav hulk talvitujaid.

 

Rasvatihased rivaalitsevad

Rasvatihased rivaalitsevad

Sügisel liigutakse ringi ja tegutsetakse salkades. Rühma liikmete vahel on nõrk side. Võime täheldada, et linnud hoiavad omavahel parajat vahemaad, kui puudel toituvad – liiga lähedale sattunud liigikaaslasele suhtes võetakse koheselt ähvarduspoos ja vahel võib minna kergeks nagelemiseks, kui hiljem saabunu ei mõista kiirelt taanduda.

Vastu õhtut salgad lagunevad sest iga lind peab leidma omale eraldi ööbimispaiga, milleks on kõik varjulised kohad kõlbulikud. Hommikul kogunetakse uuesti salkadesse ja nendes seltsingutega koos võivad liikuda teisedki värvulised.

Rasvatihaste välimikust ja käitumise iseärasustest juba siis, kui aeg on talilindudele söögilaud ülesse panna.  

Rasvatihaste viimase kuu vaatlused: LINK

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.