Tihaste salgad toimetavad

Postitas Looduskalender - N, 01.11.2018 - 14.14
Autorid

Fotod Arne Ader

Rasvatihane

Rasvatihane

Sisu

 

Rasvatihane       Parus major

 

Lõuna poole on „looduse kutsel“ rännanud just enamus meil tänavu ilmavalgust näinud noorlindudest. Pesitsevaid vanalinde võis meil suvel olla kolm-, nelisada tuhat paari ja osad nimetatutest pesitsesid suvel veel teiselgi korral.

Rasvatihaste talvine arvukus ületab suviste pesitsejate arvukust ümmarguselt kahekordselt – nii ongi nad meie arvukaimad talilinnud. Põhjast ja idast on juba lisaks saabunud ning veel saabumas arvestatav hulk talvitujaid.

 

Rasvatihased rivaalitsevad

Rasvatihased rivaalitsevad

Sügisel liigutakse ringi ja tegutsetakse salkades. Rühma liikmete vahel on nõrk side. Võime täheldada, et linnud hoiavad omavahel parajat vahemaad, kui puudel toituvad – liiga lähedale sattunud liigikaaslasele suhtes võetakse koheselt ähvarduspoos ja vahel võib minna kergeks nagelemiseks, kui hiljem saabunu ei mõista kiirelt taanduda.

Vastu õhtut salgad lagunevad sest iga lind peab leidma omale eraldi ööbimispaiga, milleks on kõik varjulised kohad kõlbulikud. Hommikul kogunetakse uuesti salkadesse ja nendes seltsingutega koos võivad liikuda teisedki värvulised.

Rasvatihaste välimikust ja käitumise iseärasustest juba siis, kui aeg on talilindudele söögilaud ülesse panna.  

Rasvatihaste viimase kuu vaatlused: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.