VIDEO: kuldkinga õitseaeg on jõudnud Põhja-Eestisse

Eingereicht von Looduskalender - Di., 28.05.2019 - 12.45
Autorid

Pilt ja video Ahto Täpsi

Bild
Kaunis kuldking
Textkörper

Kaunis kuldking

 

Kaunis kuldking        Cypripedium calceolus

 

Juba kaugelt köidab kaunis kuldking oma kasvukohal tähelepanu – tegu on Euroopa suurimate õitega orhideega. Tänu omapärastele õitele on kuldking tõenäoliselt rahva seas ka kõige tuntum kodumaine orhidee.

Õitseaeg kestab kuldkingal juuni teise pooleni välja. Kauni kuldkinga kasvukohti leidub üle Eesti sagedamini puisniitudel, salu- ja loometsades, harvemini laanemetsades või kadastikes.

Kauni kuldkinga kasvukõrgus võib viljakatel kasvukohtadel küündida

kaheksakümne sentimeetrini, aga tavaliselt jääb see siiski alla poole meetri.

Kuigi leidub veel mõni üsna arvukas leiukoht on tegu siiski haruldase, kaitset ja tähelepanu vajava liigiga ning kauni kuldkinga korjamiskeeld on kogu Euroopas.

1983. aastast on riikliku looduskaitse alla kuulunud kõik Eestis kasvavad orhideeliigid. Kaunis kuldking kuulub praegu kaitsealuste liikide teise kategooriasse.

Eesti ohustatud liikide punases nimistus on kaunis kuldking ohulähedane liik. Ta on kantud ka Euroopa Liidu loodusdirektiivi teise lisasse, kus on kirjas ohustatud taime- ja loomaliigid.

 

Ahto videol näeme ka selle taime kasvukeskkonda

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.