Eelteade - 2020. aasta linnud

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 03.07.2019 - 11.11
Autorid

Ornitoloogiaühing annab teada

Foto Arne Ader

Tuttpütid

Tuttpütid ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Ornitoloogiaühingu suvepäevadel Palupõhjas kuulutati 2020. aasta linnuks tuttpütt.

Tuttpütt (Podiceps cristatus) on huvitava välimuse ja käitumisega veelind, kes on küll lihtsasti vaadeldav, kuid kelle kohta on teadmised tagasihoidlikud.

Lisaks tuttpütile tutvustavad ornitoloogid järgmisel aastal ka teisi Eestis elavaid pütiliike: hallpõsk-pütt, sarvikpütt, väikepütt ja mustkael-pütt.

Tuttpüti aastal kogutavate andmetega saame täpsemad teadmised püttide leviku ja arvukuse kohta Eestis ning kaasa aidata püttide parema kaitse korraldamisele.

Käesoleva aasta linnu öösorriga saab tutvuda retkedel, mis toimuvad 5. juulil Hiiumaal ja Pärnumaal, 9. juulil Harjumaal ja 12. juulil Tartumaal.

Ornitoloogiaühing ootab kõigilt tähelepanelikelt looduses liikujatelt öösorri vaatlusi, entusiastlikud linnuhuvilised saavad osaleda kuni 15. augustini kestvas öösorri vaatlemise ökovõistlusel. Täpsem info aasta linnu veebilehel.

Eesti Ornitoloogiaühing on aasta lindu valinud alates 1995. aastast. Seniste aasta lindude hulgas on olnud vaid üks veelind – luiged 2007. aastal. Aasta linnu valimise ajaloost saab lugeda värskest teabelehest Tiirutaja

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.