VIDEO: mägra teod Tallinna koduaias

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 05.07.2019 - 17.17
Autorid

Illustreeriv materjal ja kommentaar Merike Hiibus

1.juuli salvestus

Textkörper

Mul on juba mitu aastat aias rajakaamera. See sai paigaldatud, kui ühel suvel askeldasid maja taga rebaseema oma nelja pojaga. Siis selgus, et ka kährikupaar sibas kaamera vaateväljast aeg-ajalt läbi. Neid pole paar viimast aastat näinud, aga rebased kasutavad ikka võimalust, et „näpata“ siilidele jäetud koerakrõbuskeid.

Täna vaatasin viimaste päevade kaamera salvestusi ja selgus, et 1.juuli õhtust alates käib aias mäger. Alguse olin rõõmsalt üllatunud kuni jõudsin viimase salvestuseni...

Siilikorjus

Siilikorjus

Üks minu hoitud ja armastatud siilidest langes mägra roaks. Järele jäi vaid paks okastega nahk.

Rebane pole siilidele liiga teinud, vahel nuusutab, aga tavaliselt ei tee ta siilidest üldse välja. Nüüd siis selline kohtumine mägrast külalisega.

Elan Tallinnas, Tiskre elurajoonis, ümberringi majad. Ilmselt tuleb mäger teiselt poolt Rannamõisa teed. Seal on varasemast ajast pinnast kuhjatud ja rebaselgi on seal mitme avausega urg. Lähedal elav kohalik elanik teadis rääkida, et samas “kuhjas” elab ka mäger, aga kohanud mina teda enne polnud.

No kaua tal seda elamist ilmselt enam pole, sest valla detailplaneeringu järgi ehitatakse kogu ümbrus maju täis.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.