Võrumaa kalakotkad kolme nädalased

Eingereicht von Looduskalender - Mi., 17.06.2020 - 09.09
Autorid

Veebikaamera pilt Sova, Lk foorumist

Bild
Võrumaa kalakotkad kolme nädalased
Textkörper

 

Kalakotkas        Pandion haliaetus  

 

Eile said kaksikud koorujad kolme nädalaseks, aga tänaseks on seda juba kõik noored kotkad. Tragid kotkapojad, kelle kasvatamise ja toitmisega vanalinnud Miina ja Marko, kes peab perekonda toiduga varustama on igati kenasti hakkama saanud

Lubasime nädala eest arutleda eranditult kalatoiduliste kotkaste elukorraldusest sest kotkapojad kasvavad ja toidutarve suureneb. Vanalinnud tarbivad päevas umbes kolmsada grammi kala ja paari nädala möödudes peab arvestama umbes sarnast kogust ka kotkapoegadele.

Osa pesadest asetseb kalakasvatuste läheduses ja kalakotkad käivad sealt „matti võtmas“, vahel koguni mitme kotkaga sest saagijahile võib kalakotkas lennata kuni veerandsaja kilomeetri kaugusele.

Kalakasvatajatele peaks see muidugi meelehärmi valmistama, aga Eestis on olukord päris mõistlikult lahendatud.

Kalakasvatustele tekitatud kahjude hindamise viivad läbi kotkaste toitumisuuringuid analüüsivad Kotkaklubi liikmed. Kuna kahjud kalakasvatajatele kompenseeritakse aitab nimetatud hüvitis vältida kalakotkaste peletamist või ka hävitamist, tagades nii elu, kui töörahu mõlemale osapoolele.

Kotkapojad võivad lennuvõimestuda juba kuu möödudes, tiibade kasutamist oleme viimastel päevadel veebikaamera vahendusel märganud.

Lõuna

Lõunatamise aegse pildi salvestas Gavril, LK foorumist

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.