Võrumaa kalakotkad kolme nädalased

Enviado por Looduskalender el Mié, 17/06/2020 - 09:09
Autorid

Veebikaamera pilt Sova, Lk foorumist

Imagen
Võrumaa kalakotkad kolme nädalased
Cuerpo

 

Kalakotkas        Pandion haliaetus  

 

Eile said kaksikud koorujad kolme nädalaseks, aga tänaseks on seda juba kõik noored kotkad. Tragid kotkapojad, kelle kasvatamise ja toitmisega vanalinnud Miina ja Marko, kes peab perekonda toiduga varustama on igati kenasti hakkama saanud

Lubasime nädala eest arutleda eranditult kalatoiduliste kotkaste elukorraldusest sest kotkapojad kasvavad ja toidutarve suureneb. Vanalinnud tarbivad päevas umbes kolmsada grammi kala ja paari nädala möödudes peab arvestama umbes sarnast kogust ka kotkapoegadele.

Osa pesadest asetseb kalakasvatuste läheduses ja kalakotkad käivad sealt „matti võtmas“, vahel koguni mitme kotkaga sest saagijahile võib kalakotkas lennata kuni veerandsaja kilomeetri kaugusele.

Kalakasvatajatele peaks see muidugi meelehärmi valmistama, aga Eestis on olukord päris mõistlikult lahendatud.

Kalakasvatustele tekitatud kahjude hindamise viivad läbi kotkaste toitumisuuringuid analüüsivad Kotkaklubi liikmed. Kuna kahjud kalakasvatajatele kompenseeritakse aitab nimetatud hüvitis vältida kalakotkaste peletamist või ka hävitamist, tagades nii elu, kui töörahu mõlemale osapoolele.

Kotkapojad võivad lennuvõimestuda juba kuu möödudes, tiibade kasutamist oleme viimastel päevadel veebikaamera vahendusel märganud.

Lõuna

Lõunatamise aegse pildi salvestas Gavril, LK foorumist

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.