Vaatame Eesti loodusrekordeid - LXXV osa

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 13.11.2020 - 10.10
Autorid

Rekordite rubriiki koostab Marek Vahula

Ilmaandmed Keskkonnaagentuuri spetsialistidelt: Külli Loodla, Ain Kallis ja Anna Põrh

Fotod Arne Ader

Paduvihm

Paduvihm ( www.loodusemees.ee )

Textkörper

Rekord nr. 216       Kõige sajusem aasta

Registreeriti 1990. aastal Raplamaal,Nääril. Tolle aasta maksimaalne sademete summa oli 1157 mm Sademetega (0,1 mm ja enam) oli küll vaid 157. päeval, kuid ööpäevased sajusummad olid suured. Kõige kuivem kuu aprill, kui sajusumma oli vaid 18 mm. Kõige sajusem oli juuli, kui kuu jooksul sadas 231 mm ja ei sadanud vaid 11. päeval.

 

 Põud. Metsmaasikad ja haavaleht

Põud. Metsmaasikad ja haavaleht

Rekord nr. 217                Kõige kuivem aasta

Kõige sademetevaesem aasta registreeriti 1941. aastal Pärnus. Selle aasta sademete summa oli 309 mm. Sademetega (0,1 mm ja enam) päevi oli tol aastal vaid 126. Aprillis ja mais oli sademeid vaid neljal päeval. Kõige kuivem oligi maikuu, mil kuu sajuhulgaks mõõdeti oli vaid 6 mm. Peaaegu sama kuiv oli ka aprill, sademeid 7 mm. Kõige sajusem oli august, kui kuu sajusummaks mõõdeti 76 mm ja sademeid esines 17. päeval.

Hiiglaslik rahetera teelehtedel 

Hiiglaslik rahetera teelehtedel 

Rekord nr. 218         Suurimad raheterad

29.05.2000. aastal mõõdeti Kirde-Tartumaal rahetera maksimaalseks läbimõõduks 70 mm.

29. mail esines mitmel pool Jõgeva ja Tartu maakonnas koos vihma, äikese, tugeva tuulega ka rahet, mille terade läbimõõt oli kohati 7 cm, tekitades suuri kahjustusi nii põldudel, aedades, aga ka hoonetele ja autodele.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.