VIDEO: ööbiku laulust ja lauljatest

Enviado por Looduskalender el Vie, 17/06/2022 - 12:12
Autorid

Video salvestas Karl Adami

Cuerpo

 

Ööbik        Luscinia luscinia


Ööbikud pesitsevad, emaslind on pesasse munenud sagedamini viis pruunikat või oliivirohelist muna juunikuu algupoolel. Viimaste munade munedes alustatakse haudumist, mis kestab sarnaselt teistele värvulistele paar nädalat.

Tänavune külmavõitu kevad venis pikale. Ööbikute sarnased veidi külmaõrnad linnud saabuvad alles viis kui ööpäevane keskmine tõuseb kaheksa soojakraadini ja nad on öörändurid.

Peale saabumist laulavad isaslinnud, et teavitada emaslinnule oma võimalikust pesitsusalast ja muidugi peibutamiseks. Isalind laulab kusagil madalal põõsas tiivad ripakil ja langetatud sabaga. Ööbikuid laulmas kuuleme sagedamini, kui neid näeme. Linnu elav laul kuuldub kaugele vaiksetel öödel ning kestab päikese tõusuni, et seejärel paari kolme tunni vältel raugeda (harva, aga vahel võib laulda ka emaslind). Päevasel ajal võime ööbikut laulmas või häälitsemas kuulda väga juhuslikult.

Ööbik

Ööbik

Pesitsusperioodi lõpus laulavad ööbikud vaid öösel.

Kui pojad koorunud hakkab laul tasapisi raugema sest mõlemad vanalinnud toidavad poegi. Ööbikulaul lakkab täielikult, kui tänavused ööbikupojad pesast oma kümnendal elupäeval lahkuvad. Paari nädala möödudes pärast koorumist lendavad pojad juba päris hästi. Pere toimetab pesa läheduses koos veel umbes nädala, et siis lõplikult hakata ööbikuelu iseseisvalt elama. Vanalinnud sel suvel teist korda ei pesitse.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.