VIDEO: rebasekutsika toimetamine

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 22.06.2019 - 09.09
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

 

Kõrvaline maantee, mille ümber võib huviline pea alati erinevaid tegutsejaid märgata

Textkörper

 

Rebane ehk punarebane       Vulpes vulpes

 

Vaatleme rebaste tänavu aastast elukorraldust. Jooksuaeg jäi jaanuari, veebruarikuusse. Emaslooma tiinus kestis umbes kaks kuud ehk pimedad ja suletud kuulmeavadega kutsikad tulid ilmale juba märtsikuu lõpust alates. Nägijateks said rebasekutsikad paari nädalaselt ja emapiimast võõrutati noored loomad pooleteise kuu vanuses. Emasrebane toidab kutsikaid saagiga veel päris pikalt (linnarebaste elukorraldus on sarnane, aga lihtsalt teises keskkonnas- huvitav milline võiks olla rebaste arvukus, kes ei tea midagi metsaelust?).

Kui Ahto auto teeveeres peatas peesitas kutsikas teeveerses rohus. Rebasekutsikale oli tulnukas oma suriseva masinaga uudistamist vajav tundmatu objekt. Ja objekt vajas kindlasti elukogemuste hankimise huvides üle vaadata. Jooksis korraks isegi auto alla peitu, aga siis turvaliste ja tuttavate põõsaste poole…

Rebasekutsikas

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.