VIDEO: karudel on samuti sügis

Eingereicht von Looduskalender - Mo., 23.09.2019 - 22.22
Autorid

Video monteeris Ahto Täpsi

Bild
Karupere
Textkörper

Karupere

 

Pruunkaru ehk karu        Ursus arctos

 

Tavapärane, et vanemal viljakal emakarul on kolm poega, aga ka meie metsades on trehvatud nägema emaslooma viie karupojaga, kes kõik ühesuurused ehk siis möödunud talvel ilmavalgust näinud.

Loodusest leitavat toitu jääb sügisega üha vähemaks. Nii emasloomal, kui tema järelkasvul jääb toitumiseks veel umbes kuu aega, siis peab talvitumiseks vajalik rasvakiht olema saavutatud. Karude nuumaajast oleme juba varasematel aastatel korduvalt kirjutanud.

Oktoobri teisel poolel, aga see oleneb juba ilmadest jäädakse paastule, et enne talvitumist saaks soolestiks korralikult tühjendatud.

Hea, kui selle karupere kodumets on alles, siis on võimalik emasloomal siirduda nn talvitusalale sest ka karud on paigatruud, kui nad said möödunud talve „rahus“ veeta.

Umbes kuu möödudes võime arutleda talvitumiseks valmistumisest. Seniks aga teadmiseks, et karujaht jahimeestel käib, alates 1. augustist, aga emakaru koos poegadega on keelatud küttida.

 

 

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.