Kuldne kolmik on lagunenud – ilmselt on pulmad alanud!

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 16.05.2020 - 12.12
Autorid

Kirjutas Bert Rähni, www.natourest.ee

Textkörper

Sel kevadel on Alutaguse karuonni juures nähtud korduvalt küsimusi tekitanud karutriot. Üks karu neist on tume ja kõhnema kehaehitusega ning kaks heledamat ja trullakamat. Tume tundus täiskasvanud, aga kuidagi liiga väike. Ema ja kahe poja jaoks tundusid nad liiga ühesuurused. Kolme üksi elava 1,5 aastase kutsika jaoks jälle liiga kogukad.

Ema keskel istumas, suurt kasvu pojad äärtel.

Loodusfotograaf Merje Aru pilt kuldsest kolmikust. Ema keskel istumas, suurt kasvu pojad äärtel.

Saatsime fotod ühele Eesti parimatest spetsialistidest, ulukiuurijale Marko Kübarsepale, ja tema määras need siiski emaks kahe eelmise aasta pojaga. Lihtsalt emane on suhteliselt lahja ja väike ning mõlemad kutsikad suurt kasvu ilmselt isased.

Kui aprilli lõpus oli ja mai alguses nähti triot alati koos, siis viimasel paaril päeval on Alutaguse metsakaamera ees figureerinud ainult 2 poega. Emane on kadunud ja see saab tähendada ainult ühte asja – jooksuaeg on alanud! Sest karude elu on nii seatud, et suured isased haistavad ema valmisolekut taaskord peale kaheaastast pausi paarituda. Aga need adrenaliini ja hormoone täis metsakuningad on pooleteise aastastele jõmpsikatele suisa eluohtlikud ja nii peavad nad oma ema juurest ära tulema.

Alutaguse metsakaamera video kahest suurest kutsikast, kus ema enam näha ei ole:

Umbes kuu aega kestev karude jooksuaeg on tavaliselt vaatlusonni juures kõige suuremat põnevust ja ootamatusi pakkuv periood. Kuni selleni välja, et eelmisel aastal juuni alguses nägi giid Tõnis koos Saksa perereiside grupiga paarituvaid karusid. Nii et nüüd läheb huvitavaks!

Tutvu Natourest´i kodulehega:

http://natourest.ee/alutaguse-karuonn/

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.