VIDEO: kakulapsed

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 22.05.2020 - 15.15
Autorid

Illustreerivad materjalid Ahto Täpsi

Kakulapsed…

Textkörper

 

Händkakk     Strix uralensis

 

Ahto video on salvestatud korralikus puuõõnsuses paiknevast händkakkude pesast sest linnud on pesapaigale truud, pesitsedes seal võimalusel aastaid. Kuid händkakkude pesad võivad olla ka suuremates pesapakkudes, aga üpris sageli tuulega keskelt murdunud puude tipu lohus. Pole samuti haruldane, kui pesitsuseks valitakse hoopis mõne röövlinnu või ronga poolt varem rajatud pesa. Looduslikke pesaõõnsusi lihtsalt ei jagu ja häirib muidugi metsaraie.

Oma pesa läheduses on händkakud vaata, et kõige agressiivsemad kakulised ja näiteks rõngastajate varustuses on kohustuslikud nii kiiver, kui kaitseprillid.

Vanalinnud hakkavad pesitsema kolmandal või neljandal eluaastal ja pesas on sagedamini kaks kuni neli muna. Händkakkude pesitsusarvukus sõltub otseselt pisinäriliste hulgast ja võiks pakkuda, et kakupoegade lisa on tänavu tulnud umbes kahe tuhande pesitsuspaari pesast.

Pesaõõnsusest väljunud noor händkakk

Pesaõõnsusest väljunud noor händkakk

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.