VIDEO: pütipaar üllatas esimese poja koorumisega

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 29.05.2020 - 18.40
Autorid

Margus Ots, tuttpütiaasta koordinaator

Illustreeriva materjali salvestas Felis silvestris, LK foorumist

Textkörper

 

Tuttpütt         Podiceps cristatus

 

Täna, 29. mail koorus tuttpüti kaameraga pesas esimene poeg. Tuttpütiaasta meeskonnale oli see üllatuseks, sest ootasime esimese poja koorumist alles 8.-10. juuni paiku. 16. mail, mil pesa leidsime, oli selles tõenäoliselt kaks muna ning oletasime, et esimene muna muneti 14. mail. Kokku munes tuttpütt kaameraga pessa viis muna, viimase tõenäoliselt 22. mail, kuid tagantjärele asjaolusid arvestades võis täiskurn pesas siiski juba varem olla. Pesa leidmise ja kaamera paigaldamise ajal üritasime pütipaari võimalikult vähe häirida ning pesa sisu põhjalikult ei uurinud – vanalinnud katavad pesalt lahkudes munad pesamaterjaliga ning osa mune jäi mõne meetri kauguselt vaadates ilmselt märkamata. Kuna tuttpütt haub mune ligikaudu 25 päeva, siis tänane koorumine viitab asjaolule, et esimese muna munes tuttpütt pigem juba 4.-5. mai paiku.

Kuna tuttpütt muneb tavaliselt iga kahe päeva tagant ning hauduma asuvad vanalinnud kohe pärast esimese muna munemist, siis pojad ei kooru kõik korraga, vaid mõne päeva jooksul. Pesahülgajate lindudena oskavad tuttpütipojad kohe pärast koorumist ujuda ja sukelduda. Väikseid poegi soojendavad vanalinnud oma seljal tiivasulgede vahel.

Kevadõhtud on pikad ja pesal toimuvat saab jälgida hilisõhtuni.

 

Tuttpüttide esimene koorunud poeg pildis

Tuttpüttide esimene koorunud poeg pildis

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.