VIDEOD: tuttpütipoja esimene seiklusrikas päev

Eingereicht von Looduskalender - Sa., 30.05.2020 - 16.16
Autorid

Videod salvestasid ExpertOfNothing ja Fleur; LK foorumist                                

Väike „laevakapten“

Textkörper

 

Tuttpütt       Podiceps cristatus

 

Eile juba paar tundi peale koorumist ronis pütitibu vanalinnu seljale, kus on kuiv ja turvaline olemine. Triibulise väljanägemisega pütipojad mõistavad koheselt peale koorumist ujuda, kuid vanalinnu läheduses on turvaline. Pojad püsivad vapralt seljal ka vanalindude sukeldudes.

Hautavad munad paiknevad päris niiskes keskkonnas, aga selline ümbrus püsib pikalt soe isegi, kui vanalinnud on sunnitud mingil põhjusel pesalt lahkuma ja kinnikaetud munad hauduvad ühtlases temperatuuris edasi.

Pöörake tähelepanu ka tuttpüttide munadele, mis erinevad veidi meile tavapärastest munadest- äsja munetult sinakasvalged munad on pikliku kujuga ehk mõlemast otsast peenenevad. Haudumise lõppjärgus on munad pesamaterjaliks kasutatavate vetikate poolt pruunikaks värvunud.

Kena vaadata, kuidas vanalind poega toidab. Vanalinnud on nö kalatoidulised, poegadele söödetakse väikeseid koorikloomi, veeputukate vastseid, aga nagu allolevast videoklipist näha teisel elupäeval juba ka kala.

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.