Uus linnuliik Eestile – siberi tõmmuvaeras

Submitted by Looduskalender on Mon, 16.09.2019 - 09:09
Autorid

Linnuvaatleja 

Body

14. septembril vaadeldi ja pildistati Läänemaal Põõsaspea neemel siberi tõmmuvaerast (Melanitta stejnegeri). Kuigi ühte siberi tõmmuvaerast vaadeldi Põõsaspea neemel juba ka 6. septembril, ei õnnestunud siis detailseid fotosid saada: siberi tõmmuvaerast eristab Eestis elavast tõmmuvaerast (Melanitta fusca) noka kuju ja värvus ning silmataguse laigu suurus. Täpsemalt on siberi tõmmuvaera leidmisest kirjutatud Eesti Ornitoloogiaühingu poolt läbiviidava Põõsaspea rändeloenduse projekti kodulehel.

 Siberi tõmmuvaeras. Põõsaspea neem, 14.09.2019

Siberi tõmmuvaeras. Põõsaspea neem, 14.09.2019. / foto: Margus Ellermaa (www.eoy.ee/poosaspea)

 Siberi tõmmuvaeras (paremal) koos tõmmuvaerastega. Põõsaspea neem, 14.09.2019.

Siberi tõmmuvaeras (paremal) koos tõmmuvaerastega. Põõsaspea neem, 14.09.2019. / foto: Margus Ellermaa (www.eoy.ee/poosaspea)

Siberi tõmmuvaera pesitsusalad asuvad Ida-Siberis ning talvitusalad Ida- ja Kagu-Aasias (levikukaarti näeb Birdlife Internationali kodulehel). Euroopasse eksib ta väga harva. Varem peeti siberi tõmmuvaerast ameerika tõmmuvaera (Melanitta deglandi) alamliigiks ning neid mõlemaid omakorda tõmmuvaera (Melnitta fusca) alamliikideks. Kui linnuharulduste komisjon vaatlused kinnitab, siis on siberi tõmmuvaeras Eesti linnuliikide nimestikus 391. liik.

 

Margus Ots
linnuharulduste komisjoni esimees

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.