Taaskohtumise särin

Enviado por Looduskalender el Sáb, 02/01/2021 - 14:14
Autorid

Tekst ja fotod: Urmas Sellis

Cuerpo

Läinud jõuluaeg ei toonud ainult tavapäraselt särisevaid verivorste, vaid õige paljudele ka taaskohtumiste mõnusat särinat. Pole veel teada, kas see info jõuab just kõigile sadadele tuhandetele inimestele üle maailma, kes 2013. aastal jälgisid merikotka veebikaamera kaudu 

Linda

Sulev

Linda ning Sulevi pesitsemist ja pesapoja arengut? Seda alates veebruarist ja esimestest lumise pesa külastustest, kuni ühest munast poja koorumiseni ning rõngastusealiseks saamiseni. Praegu toimis veel merikotka kaamera 2013 hooaja foorumis välja toodud Eesti Päevalehe link selle kaamera paigaldamisest. See annab aimu talvistest tegemistest veebikaamerate ülesseadmisel. Praeguste kaamerate videokvaliteediga ei anna tollast võrrelda, aga siis olime vägagi rahul. Nii mõnedki huvitavamad lõigud on vaatlejate poolt salvestatud ja 2013. aasta  foorumi enam kui 300 leheküljel koos kommentaaridega leitavad. Samamoodi on kogu salvestatud materjal (pildid ja videod) olemas ja allalaetav EENeti serveris. Linda munes kolm muna, aga vaid üks poeg koorus. Vanemad said sedavõrd enam panustada ainukesse poega ja nüüd selgub, et mitte asjatult.

24.04.2013 Illimar on koorunud, peagi küsib ta juba süüa (veebikaamera foto) 

24.04.2013 Illimar on koorunud, peagi küsib ta juba süüa (veebikaamera foto)

 

Tollane merikotka vaatleja Mutikluti pakkus ainsa kotkapoja nimeks Illimar ja sellega olid pea kõik looduskalendri merikotka kaamera foorumi liikmed nõus.

Rõngastamise eelsel õhtul söödeti Illimari veel korralikult

31.05.2013 rõngastamispäev, rõngaste abil tunneme Illimari hiljem ära

31.05.2013 rõngastamispäev, rõngaste abil tunneme Illimari hiljem ära

Kuigi tookord ei pidanud ülekande tehnika Illimari lenduminekuni vastu, saime ligi neli aastat hiljem teate Leedu rõngastuskeskusest, et meie merikotkast on pildistanud sealne loodusfotograaf Boris Belchev (12. jaanuar 2017).

Ega pildi järgi me teda ära ei tundnud, aga rõnganumbrit kontrollides osutus see Illimari ID-ks.

Ega pildi järgi me teda ära ei tundnud, aga rõnganumbrit kontrollides osutus see Illimari ID-ks. Nii jäi kuni tänavuste jõuludeni, mil Eesti loodusfotograaf Valeri Štšerbatõh saatis pildi merikotkast. Valeri küll mainis, et head pilti ei saanud… aga selle hinnanguga ei saa nõustuda.

Jälle me ei suutnud Illimari näo järgi ära tunda, aga rõngad tema jalas andsid õige vihje. Illimar on praeguseks täiesti täiskasvanud merikotka väljanägemisega.

Jälle me ei suutnud Illimari näo järgi ära tunda, aga rõngad tema jalas andsid õige vihje. Illimar on praeguseks täiesti täiskasvanud merikotka väljanägemisega. Võib arvata, et ta kuskil ka pesitseb, võibolla üldse mitte kaugel oma Saunja lahe äärsest sünnikohast. Pildistamiskoht asub umbes 20 km sünnikohast. Loodetavasti kohtume veel ja hoiame mõõdukat distantsi!

Lisaks on Valeri suutnud jõulupuhkuse ajal ära lugeda veel ühe veebikaamerast tuttava merikotka, nimelt 2016. aasta kolmepojalisest pesakonnast ühe - E331 (Rahu)! Küllap vaatlejad mäletavad, kuidas Rahu lagunenud pesast enne Jaanipäeva välja kukkus ja nelja päeva pärast ise pesa okstele tagasi lendas. Tänu Tuomo video kokkuvõttele saame seda kõike meenutada. 2016. aasta merikotka pesakaamera on kogunud seni meil kõige rohkem vaatamisi, vähemalt 16 miljonit pesitsushooaja jooksul! Oli ka, mida vaadata.

Etiquetas

We use cookies on our website to support technical features that enhance your user experience.

We also use analytics & advertising services. To opt-out click for more information.