Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035

Postitas Looduskalender - K, 14.08.2019 - 13.23
Autorid

SA Eestimaa Looduse Fond annab teada

Sisu

Eestimaa Looduse Fond, Eesti Roheline Liikumine ning Keskkonnaõiguse Keskus lükkasid koos teiste ühendustega Arvamusfestivalil käima Rahvaalgatuse "Kliimaneutraalne Eesti aastaks 2035". 

Kutsume lugejaid andma oma totusallkirja, kui arvate, et Eesti peaks seadma eesmärgiks tegeleda märksa tõsisemalt kliimakriisiga ja saavutama kliimaneutraalsuse aastaks 2035.

Eesti riik peab teaduspõhiselt, otsustavalt ja kiirelt tegutsema kliimamuutuste pidurdamise ning õiglasele, loodussäästlikule ehk targale majandusele ülemineku nimel.

Esimese sammuna peab Eesti Vabariigi Valitsus ja Riigikogu seadma eesmärgiks kliimaneutraalsuse saavutamise aastaks 2035 ning vaatama ümber kehtivad riiklikud kavad, mis selleni jõudmist mõjutavad. Samaaegselt tuleb tõugata tagant üleeuroopalisi ja globaalseid kliimakriisi lahendavaid kokkuleppeid ning nõuda eeskuju näidates ka teistelt riikidelt otsustavat tegutsemist. 

Oleme viie päevaga kogunud üle 500 allkirja. Kogutud allkirjad anname üle Jüri Ratasele 13. septembril 2019.a peaministri eestvedamisel toimuval konverentsil „Kliimaneutraalsus – häving või edu?”, mida korraldab Riigikantselei koostöös Eesti Teaduste Akadeemiaga.

Lähemalt saab algatusega tutvuda ning oma toetusallkirja anda Rahvaalgatuse lehel: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.