Hiite kuvavõistlus - 2019

Postitas Looduskalender - N, 03.10.2019 - 09.39
Autorid

Hiite Maja annab teada

Image
Taevaskoja Neitsikoobas.
Sisu

Taevaskoja Neitsikoobas. Foto Jaanika Viirmaa

 Kuni 15.10, saab saata fotosid hiite kuvavõistlusele. Oodatud on põliste looduslike pühapaikade pildid nii Eestist kui mujalt maailmast.

Võistluse peaauhinnaks on 1000 eurot, hõimurahvaste auhind 300 eurot ja kuni 16-aastaste auhind 200 eurot. Lisaks jagatakse eriauhindu teemadel: hiis, püha puu, kivi, veekogu, annid, hiie valu, pärimus, saared jm.

12. korda toimuva rahvusvahelise võistluse teema on looduslikud (mitte ehitatud-rajatud) pühapaigad: hiied, pühad mäed, puud, kivid, veekogud jm looduspaigad, kus juba meie esivanemad käisid palvetamas, ravimas, ande jätmas, nõu pidamas, ennustamas jm kombetalitusi täitmas.

Võistluse eesmärk on väärtustada põliste väepaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning julgustada inimesi pühapaiku külastama ja hoidma. Fotosid saab võistluse leheküljel üles laadida kuni 15.10.2019 südaööni.

Hiite kuvavõistlust korraldab Hiite Maja sihtasutus koostöös Maavalla Koja ning vabatahtlike koostööringiga Hiiepaik.

Rahvusvahelise looduskaitseliidu (IUCN) hinnangul on looduslikud pühapaigad inimkonna vanimadlooduskaitsealad. Kultuuriministeeriumi looduslike pühapaikade arengukava sõnul on paljud Eesti looduslikud pühapaigad  kasutusel  ka  tänapäeval. Seal  ravitakse,  ohverdatakse,  palvetatakse, mälestatakse lahkunuid  ning  järgitakse  muid  tavasid. Pühapaik  on põlvkondade  sideme  ning järjepidevuse, samuti looduse ja vaimse pärandi hoidmise koht.

Eesti suurimad ja tuntuimad pühapaigad on Võhandu Pühajõgi, Otepää pühajärv, Tamme-Lauri tamm, Saula Siniallikad, Panga pank, Kaali Pühajärv, Lehmja hiietammik jt. Üle Eesti on kantud kaardile üle 1200 loodusliku pühapaiga: http://hiiepaik.ee/vaata/kaardirakendus/

Vaata lisaks:

Võistluse lehekülg: https://www.maavald.ee/kuvavoistlus-2019

Varasemate kuvavõistluste piltidega saab tutvuda siin: www.maavald.ee/kuvavoistlused

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.