7. NÄDAL 10.2.2020.- 16.2.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 18.02.2020 - 09.09
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Paju urvad valendavad
Sisu

Paju urvad valendavad

Nädal algas ja lõppes sajuse tormise ilmaga. Esmaspäeval ulatusid tuuleiilid 17 m/s, pühapäeval 14 m/s. Tuul murdis puid ja oksi, põhjustas elektrikatkestusi.

Temperatuurirežiim püsis veebruarikuu kohta kõrgena. Keskmine õhutemperatuur püsis - 1...3 kraadi piires, mis ületab vaatlusrea keskmist 5...10 kraadi võrra. Neljal päeval (esmas-, teisi-, nelja- ja pühapäeval) tõusid maksimaalsed termomeetrinäidud nelja kuni viie kraadini.

Pedja jões on vihmadega veetase tõusnud

Pedja jões on vihmadega veetase tõusnud

Sadas rohkesti vihma. Nädala sademete summaks kogunes 20 mm. Suuremad sajud esinesid esmaspäeval ja teisipäeval (mõlemal päeval ligi 7 mm). Pedja jões oli neljapäevaks veetase tõusnud, lodud ja kraavid täitusid veega.

Reede hommikul oli maa lumest valge

Reede hommikul oli maa lumest valge

Aegajalt tuli nädala jooksul ka tahkeid sademeid ja maa muutus valgeks. Hommikuse seisuga esines lumikate ainult reede hommikul, mis peagi päikselise päeva jooksul ära sulas.

Lund oli samblal alla ühe sentimeetri

Lund oli samblal alla ühe sentimeetri

Nädala kõige külmemaks kujunes laupäeva öö, kui minimaalne õhutemperatuur langes -4,8 kraadini. Hommikul oli siis lund ainult väheste laikudena, aga maapind oli hallast valge, esines udu ja puudel härmatist. Maa muutus kella viie paiku laupäeva õhtul sadanud lumest uuesti valgeks, kuid pühapäeva hommikuks oli see plusskraadide ja vihmaga kõikjalt ära sulanud.

Linna kohal nähti teisipäeval kahte ja kolmapäeval ühte hõbekajakat, kuid paikseks nad ei jäänud. Neljapäeval avanesid päikese käes esimesed lumekupu õied.

 

Jõgeval 17.2.2020.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.