21. märtsi ühine meeleavaldus “Päästame Eesti metsad!” lükatakse edasi

Postitas Looduskalender - K, 11.03.2020 - 14.14
Image
Päästame Eesti metsad!
Sisu

Teatame, et seoses koroonaviiruse levikuga, lükkame edasi 21. märtsi ühismeeleavalduse “Päästame Eesti metsad!”.

Metsade kaitsmine on meile väga oluline, aga osalejate elu ja tervis on veelgi tähtsamad.
Vabandame nii osalejate, kõnelejate kui ka muusikute ees, kes peavad nüüd oma 21. märtsiks tehtud plaane muutma.
Me korraldame ühismeeleavalduse esimesel võimalusel, jälgides Terviseameti poolt edastatavat teavet. Loodame, et saame seda teha paari kuu pärast.

Viirus on küll sundinud meid edasi lükkama meeleavaldust, kuid praegust metsapoliitikat see paraku muuta ei suuda. Nõnda ei kavatse ka meie käed rüpes istuda, vaid jätkame tähelepanu juhtimist, et Eesti metsad vajavad paremaid majandamise viise, teisel moel ja kutsume kõiki metsasõpru ühiselt selles tegevuses osalema.

Esitame järgmisel nädalal petitsiooni, mis toob välja, kuidas jõustada meie manifestis mainitud punkte:

www.savetheforest.ee/manifest

Allkirjasta petitsioon!

21.03., rahvusvahelisel metsade päeval ajavahemikus 12.00-15.00 kutsume kõiki metsasõpru üles postitama sotsiaalmeediasse pilte oma väikestest kogunemistest ja ettevõtmistest metsade toetuseks ja auks. Pildi palume teha koos kõigi osalejatega ja lisada #meiemets #savetheforest.

Kuulutasime välja kunstiprojekti kooliõpilastele, mille teemaks on Minu unistuste mets Eestis, millele palusime juurde lisada õpilaste ettepanekud, kuidas oleks mõistlik ja võimalik Eestis puidust tehtud toodete tarbimist vähendada. Pikendame tööde saatmise tähtaega 1. maini, et võimalikult paljud klassid saaksid osaleda. Täpsem info projekti kohta on meie MTÜ Facebook'i lehel, samuti Õpetajate Lehe veebiväljaandes.

21. märtsil läheb osa korraldusmeeskonna liikmetest ja muusikutest nüüd siiski sõna otseses mõttes metsa: teeme väikese kingituse metsale, räägime ja laulame metsas. Täpsem info ja kajastus selle ettevõtmise kohta tuleb meie infokanalite kaudu.

Edasi lükatud ühismeeleavalduse eesmärgiks on senise metsapoliitika suuna muutmine. Praegu majandatakse Eesti metsi viisil, mis ohustab looduse mitmekesisust, riivab inimeste õiglustunnet ja vähendab meie tulevast heaolu, lisaks moonutab suurtööstus meedia ja poliitilise lobitöö tulemusena pilti inimeste elukeskkonna kvaliteedi, metsalooduse seisundi ja sellega seotud ökosüsteemiteenuste kohta. Eesti metsamajandamise praegust teed õigustades näidatakse neist saamata jäänud tulusid turismiettevõtetele, fotograafidele, mitmekülgsete metsasaaduste tarbijatele (looduses aktiivselt puhkajad, seenelised, marjulised, ravimtaimede korjajad) väiksemana ja välditakse nende objektiivset arvestamist poliitilistes otsustes.

Ühise meeleavalduse manifest ja seda toetavad organisatsioonid: 
www.savetheforest.ee/manifest
Youtube kanal: savetheforest
Facebook'i leht Päästame Eesti Metsad MTÜ
Facebook'i grupp Aktiivselt Metsa Kaitseks

savetheforest

savetheforest

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.