Mootorsõidukiga väljaspool avalikke teid

Postitas Looduskalender - K, 17.02.2021 - 12.12
Autorid

Keskkonnaamet tuletab meelde

Foto VikipeediA

Image
Lumerohke ja pakaseline talv meelitab loodusesse nii suusatajad, matkajad, kui mootorsõidukite juhid, kes soovivad sõita nii metsades, põldudel, niitudel, jääkattega järvedel või merejääl.
Sisu

Lumerohke ja pakaseline talv meelitab loodusesse nii suusatajad, matkajad, kui mootorsõidukite juhid, kes soovivad sõita nii metsades, põldudel, niitudel, jääkattega järvedel või merejääl.

Kuid auto, atv või lumesaaniga väljaspool selleks ettenähtud teid liikumiseks tuleb esmalt veenduda, kas see on lubatud.

Liiklusseadusest tulenevalt ei ole looduses väljaspool teid mootorsõidukiga liiklemine üldjuhul lubatud, v.a maaomanikule või maaomaniku loal tema kinnisasja piires, aga ka lumesaaniga maastikul sõitmiseks on vajalik maaomaniku luba.

Täiendavad sõidupiirangud võivad tuleneda näiteks looduskaitseseadusest – looduskaitsealadel ja veekogude kallastel on seatud liikumispiiranguid kaitse-eesmärkide tagamiseks – või ka riigipiiriseadusest Eesti piirialadel. Samuti võib piiranguid seada kohalik omavalitsus või Päästeamet.

Avaliku ja avalikult kasutatava veekogu jääl mootorsõidukiga sõitmiseks ei ole üldjuhul eraldi luba vaja taotleda, kuid sõltuvalt konkreetsest piirkonnast, veekogust, ilmastikutingimustest või muudest asjaoludest võib kehtida erisusi. Teavet siseveekogude jääolude kohta leiab Päästeameti jääkaardilt. Peipsi järve ja merejää olude kohta leiab Politsei- ja Piirivalveameti jääolude kaardilt.

Samuti tuleb meeles pidada, et veekogu jääle võib sõita vaid mööda olemasolevaid teid, kuna veekogu piiranguvööndis ei tohi ka maaomanik mootor- ega maastikusõidukiga väljaspool selleks määratud teid sõita (v. a kutselise või harrastuskalapüügi õigusega isikul kalapüügiks vajaliku veesõiduki veekogusse viimiseks, pilliroo varumiseks ja adru kogumiseks ning maatulundusmaal metsamajandustöödeks ja põllumajandustöödeks).

Juba alanud liikumiskeeld meil pesitsevate kotkaste pesitusrahu tagamiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.