Lihavõtte linnuvaatluspäevad

Postitas Looduskalender - R, 02.04.2021 - 17.17
Autorid

EOÜ kutsub osalema

Foto Arne Ader

Põldlõoke

Põldlõoke ( www.loodusemees.ee )
 

Sisu

Käesoleval nädalavahetusel, 3. ja 4. aprillil innustab ornitoloogiaühing nii lapsi kui täiskasvanuid vaatlema kodu ümbruses tegutsevaid linde.

Lihavõtte linnuvaatuspäevadel saab osaleda iga huviline, kes tunneb ära tavalisemad linnuliigid. Samuti on see hea võimalus tundma õppida uusi liike. Vaatluspäevadel 3. ja 4. aprillil tuleb kirja panna nähtud ja kuuldud liigid, samuti hinnata lindude arvukust. Vaatlusi saab teha enda valitud ajavahemikus oma koduaias või pikemal jalutuskäigul. Avalikus ruumis liikudes tuleb kindlasti kinni pidada 2+2 reeglist ja muudest kehtivatest piirangutest.

Vaatlusandmed palume hiljemalt pühapäeva õhtuks sisestada rakenduse Legulus kaudu või andmehalduse keskkonnas PlutoF, kust need jõuavad portaali eElurikkus. Kui arvuti või nutiseadme kasutamise võimalus puudub, võib vaatlusandmed saata ka tavapostiga Eesti Ornitoloogiaühingule (Veski 4, Tartu linn 51005, Tartumaa).

Lindude määramiseks saab lisaks linnumäärajatele kasutada ka nutirakendust "Eesti linnud" või küsida abi ornitoloogiaühingu Facebooki grupist. Rakenduse Legulus kasutusjuhendi leiab teabelehest Tiirutaja nr 48.

Ornitoloogiaühing korraldab lihavõtte linnuvaatluspäevi alates 1998. aastast, mullu jäid vaatluspäevad eriolukorra tõttu ära.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.