"Lahemaa loomise lood" - ligi 100 videot veebis

Postitas Looduskalender - L, 08.05.2021 - 09.09
Image
Juhan Lepik lastega
Sisu

Juhan Lepik lastega

Lahemaa Rahvuspargi kunagine looduskaitseinspektor Juhan Lepik salvestas 1970ndatel Lahemaa rahvuspargi konverentsiettekandeid ja jutuajamisi. Käsmu meremuuseumi (Aarne Vaik) ja keskkonnaameti (Ave Paulus) toel on tollased lindistused digitaliseeritud ja toimetatud. Ettevõtmise eestvedaja on Tiit Lepik.

Toimetajad on Anne Kurepalu ja Saima Gordejeva. Digitaliseeris Indrek Kristenbrun, restaureeris Elmar Sats, tehniline toimetamine Tiit Lepik. Produktsioon - Digikontor. Viide autorile - Juhan Lepik, Tiit Lepik. Kasutus: Creative Commons 4.0  BY-NC-ND.

Eesti Looduskaitse Selts koostöös partneritega (Keskkonnaamet, SA Virumaa Muuseumid jt) lindistas Lahemaa loomise lugusid aastal 2016. Videod tehti Lahemaa rahvuspargi loomise ja algusaastatega seotud inimestega. Filmiti nii eraldiseisvaid intervjuusid kui  Palmse mõisas toimunud konverentsi „Lahemaa loomise lood“. Kõigil intervjueeritavatel paluti rääkida, mida nende jaoks tähendab Lahemaa rahvuspark ning käsitleti rahvuspargi algusaastate võtmeküsimusi ja - isikuid. Videote autorid: Ave Paulus, Tiit Lepik, Artur Granström, Jaan Riis, rääkijad. Kasutus: Creative Commons 4.0  BY-NC-ND.

Toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lahemaa lood - Juhan Lepiku lindistused (paremalt avaneb nimekiri kõigist videotest):

 

Lahemaa loomise lood (paremalt avaneb nimekiri kõigist videotest):

 

Lisateave:

Tiit Lepik

tiit@digikontor.ee

51992928

               

Ave Paulus

ave.paulus@keskkonnaamet.ee

53327893

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.