Teavita PTA-d surnuna leitud metsseast või linnust

Postitas Looduskalender - P, 03.10.2021 - 12.12
Autorid

PTA palub teada anda

Sisu

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) veebirakendused on lihtsasti kasutatavad ja andmed on nähtavad reaalajas, mis võimaldab ametil teavitustele operatiivsemalt reageerida omades ülevaadet sigade Aafrika katku (SAK), kui lindude gripi levikust meie looduses.

Veebirakendused on mõeldud abivahenditena nii PTA-le, sea- ja linnukasvatajatele, aga samuti jahimeestele ning linnuvaatlejatele.

Rakendustest leiate kõik varem kaardile märgitud ja surnult leitud metssigade ja lindude leiukohad. Teavet saab edastada arvuti, mobiiltelefoni või muu nutiseadme kaudu ja kaardirakendusele saab märkida leiukoha.

NB! Rakendused on nii eesti, inglise, kui vene keelsed.

Põllumajandus- ja Toiduametit saab veebirakenduse kaudu teavitada surnuna leitud metsseast aadressil: 

https://seakatk.ee/teata

Lindude grippi paremaks ohjamiseks ja ennetamaks, et takistada gripi levimise linnufarmidesse, on vaja teada lindude gripi viiruse levikut mets- ja veelindude hulgas. Juhul, kui leiad hukkunud veelinde (haned, luiged), hulganisti surnud metslinde või surnud röövlinnu (kullid, kotkad), siis anna palun leiust rakenduse kaudu teada, et PTA ametnik saaks vajadusel võtta linnult lindude gripi tuvastamiseks proovi. Sulgi ja luid loodusest PTA kokku ei korja.

Põllumajandus- ja Toiduametit saab veebirakenduse kaudu teavitada surnuna leitud linnust aadressil:

https://linnugripp.ee/teata

Loe lähemalt: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.