Kabli kevadrändest

Postitas Looduskalender - N, 12.05.2022 - 19.19
Autorid

Teada annab Margus Ellermaa

Foto Arne Ader

Metskiur

Metskiur ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Viimase kolme nädala jooksul on ränne Kablis järk järguliselt nõrgenenud. Aprilli viimasel nädalal liikusid viimased lähirändurid, eelkõige tutt- ja merivardid, mets- ja põhjavindid, siidisabad, sookiurud, koovitajad ja väikekajakad.

Kuu vahetuses saabus metskiuru ja pääsukeste rändelaine: vaatamata külmadele ilmadele räästa- ning suitsupääsukese rändetipp oli üsna tavapärasel ajal. Metskiuru päevasummad jäid kasinaks.

Mai esimesel nädalal möödusid viimased ujupardid ja täheldati punakurk-kauride, ännide, tildrite ning tiirude rändetippu. Kaure on möödunud sel kevadel Kabli kohta kenasti.

Siiani täiesti kaotsis olnud tõmmuvaeras läks liikvele 9. mai õhtul ja 10. mail kogunes päevasummaks 2500 isendit. Antud päeval liikus märkimisväärselt ka valgepõsk-laglesid.

Märkimisväärsemat kaugrändurite saabumist täheldati 2. ja 5. mail, mil saabusid mh. mustviires, kägu, kärbsenäpid, lehelinnud, lepalinnud, herilaseviu, käosulane, peoleo ja karmiinleevike.

Mai keskele ja lõppu on oodata veel karmiinleevikese, piiritaja, herilaseviu ja mitmete teiste kaugrändurite põhirännet. Ka pääsukesi ja hänilasi peaks veelgi minema.

Järvekauril võiks tulla veel suurem liikumine. Kui hästi läheb, näeb ka arktiliste kahlajate, eelkõige vöötsaba-vigle ja rüdide rännet.

Edukaid vaatlusi!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.