Kassikakk Penijõel

Опубликовано Looduskalender - пн, 04/22/2019 - 09:09
Autorid

Kirjutas  Tiit Huntwww.rmk.ee

 

Содержимое

Penijõe ääres olev koprakaamerapilt pakkus meeldiva üllatuse ja kindla tõendi, et Matsalus on haruldane kassikakk endiselt olemas.

Kobrastele närimiseks pandud püstine haavatüvi sai ühel õhtul kassikakule sobivaks vaatluspaigaks. Siin lagedal maastikul on muidugi meie suurimale kakule vähe häid varitsus-vaatluskohti, ehk võtab selle posti omaks ning tuleb jälle. 

Kassikakke on Eestis nii väheks jäänud, et ka läbi looduskaamera sellise harulduse nägemine saab olla ainult erakordne juhus ja põnev vaatlus, neid elab meil hinnanguliselt veel vaid vähem kui 50 paari.

Eestis elab kassikakk veel peaasjalikult rannaluidete piirkonnas Pärnumaal, Saaremaal, Hiiumaal, Läänemaal ja Harjumaal ning suuremates soomassiivides, kus esineb linnurikkaid rabajärvi. Kesk- ja Lõuna-Eestis on säilinud vaid üksikud elupaigad. 

Harilikult maapinnal pesitseja kassikakk on siinkandis varematel aegadel pesitsenud ka Penijõe lähedal oleval Kloostri mõisa vanadel varemetel ja merikotka pesas kaugemal Höbringis. Arvata võib, et videost nähtud isendi elukoht asub Matsalu metsas. 

Теги

На своей веб-странице мы используем cookie-файлы для поддержания технической функции и улучшения опыта пользования.

Также мы пользуемся аналитикой данных и рекламными услугами.