Looduse Aasta Foto 2017 konkursile saab esitada töid esmaspäevani

Postitas Looduskalender - R, 31.03.2017 - 12.12
Autorid

Looduse Omnibuss annab teada

Foto autor Margus Muts. Maastikupiltide esikoht 2016

Image
"Künkad siin, künkad seal"
Sisu

"Künkad siin, künkad seal"

Üks fotogeenilisemaid loodusnähtusi on sügisudud. Mitte sellised, mis kõik enda alla matavad ja tulemuseks on sombuilm, vaid sellised, mis tekina maastiku kohal hõljuvad, peites madalamaid kohti ja jättes kõrgemad päikese valgustada. See pilt on tehtud droonilt 2015. aasta oktoobris Karula rahvuspargis. Tõusta tuli läbi tiheda udu, teadmata, mis ees ootab. Kui äkitselt piimjas pilt ekraanil lummavaks vaateks muutus, tekkis mõnus rahulolutunne. Säärast vaatepilti poleks osanud loota!

Palun vaata nädalalõpul oma jäädvustused üle!

Jätkub piltide vastuvõtt Eesti suurimale fotovõistlusele „Looduse Aasta Foto 2017“, kus võitjatele jagatakse Tantsivaid Hunte. Seekord selgitame välja ka maakondade parimad. Traditsiooniline aastakonkurss, mille žürii tööd on juhtinud algusest peale Rein Maran, toimub seitsmeteistkümnendat korda.

Tänavune fotovõistlus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. aastapäevale ning laste ja noorte kultuuriaastale, kus tunnuslauseks on „Mina ka!“.

„Meie võistluse eripäraks ongi see, et kõrvuti täiskasvanutega osalevad ka lapsed ja noored,“ ütles žürii esimees Rein Maran. „Eelmisel aastal osales ligi tuhat autorit rohkem kui 7500 tööga. Laste ja noorte tööd on alati žüriid vaimustanud. Seetõttu ootame nii harrastus- kui profifotograafide kõrval veelgi rohkem noori autoreid osalema. Nii mõnestki meie fotovõistlusel tunnustatud lapsest või koolipoisist on saanud tänaseks tuntud loodusfotomeister või ka väljapaistev loodusfilmide looja.“

Näidetena võib nimetada Joosep Matjust, kes 2002. aastal võitis Elva koolipoisina parima loomafoto auhinna noorte kategoorias ning Ants Tammikut, kes 2008. aastal sai Rapla koolipoisina peaauhinna – Suure Hundi – täiskasvanud fotograafide ees. Tänavu on Ants üks žürii liikmetest.

Võistlus toimub nagu ikka kolmes vanuserühmas – lapsed (kuni 13 a k.a), noored (kuni 19 a k.a) ja üldarvestus. Fotokonkursi kategooriaid on kokku 15, nende seas esmakordselt „Liikuv looduspilt“, kuhu oodatakse kuni 90 sekundi pikkuseid videoid, mis koosnevad kas üksikust videokaadrist, lühikesest monteeritud videoloost, stop-motion või time-lapse tehnikas võttest.

Töid hindab fotograafidest, kunstnikest ja loodusteadlastest koosnev žürii Rein Marani juhtimisel.

Aega on jäänud vähe. Võistlustööde esitamise tähtaeg on 3. aprill 2017. 15 Tantsivat Hunti jagatakse võitjatele 30. aprillil Estonia kontserdisaalis, kus kuulutatakse välja ka Aasta Loodusfotograaf 2017. Eelmisel aastal pälvis selle tiitli Erik Mandre metsseapildiga „Punkar öötunnil“.

Parimatest piltidest antakse välja uus Loodusfoto Aastaraamat 2017.

„Loodame, et see raamat saab vabariigi 100. aastapäeva vääriline, annab hea ülevaate loodusfotograafide meisterlikkusest, pakub meile kõigile rõõmu ning lisaks sobib hästi tänavuse looduskaitsekuu motoga „Eestilt Euroopale“,“ ütles Looduse Aasta Foto vastutav korraldaja Jaan Riis.

Looduse Aasta Fotot korraldavad Looduse Omnibuss, Eesti Looduskaitse Selts ja Eesti Energia koostöös fotofirmadega Canon, Overall ja Fotoluks, samuti paljude sponsorite abiga, kes on ettevõtmist toetanud juba aastaid.

 

Looduse Aasta Foto 2017 kohta leiab lisainfot ning fotosid saab üles laadid aadressil 

laf.looduseomnibuss.ee

kuni 3. aprillini 2017.

 

Eelmise aasta võidufotod leiab siit: 

http://laf.looduseomnibuss.ee/?page_id=1065

Lähem teave:

Jaan Riis, korraldaja

5647 6297
info@looduseomnibuss.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.