Kopratammil

Postitas Looduskalender - N, 06.07.2017 - 10.14
Autorid

Tutvustab Tiit Hunt, www.rmk.ee
Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet

Sisu

 

otsestriim | uudised | foorum

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: Windows 10 Mobile, iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Koprad ehitavad tammi

Kergesti teisaldatav veebikaamera komplekt on nüüd valmis ja üles seatud Saaremaale. See on esimene kord, kui sellist mobiilset veebikaamera kompleti katsetame Elisa mobiilivõrgu vahendusel ning vajadusel ka täiustame.

Pilti reaalajas näeme sellest paigast, kus asub vaatajaile juba tuttav koprakaamera, umbes 50-60 m allavoolu kopratammi juurest. Sellest tammist omakorda sadakond meetrit allavoolu on veel üks kopratamm.

Kopra pesakuhila juures oleva ja teise tammi aluse veetaseme vahe oli silma järgi hinnates meeterkond. Mõlemaid tamme sai veetaseme langetamiseks pisut „kohendatud“ lootuses, et saame meiegi jälgida, kuidas usinad tammiehitajad seda taastama asuvad.

Kaamera paigaldasime pühapäeval ja seni pole veel koprad tõsisemat tammitaastamist ette võtnud, üks kobras tõi kohale vaid paar roigast.

Kopraid ja pardiperet allavoolu tammi ületamas on siiski selle lühikese aja jooksul korduvalt nähtud. Mine tea, võib-olla taastavad kõigepealt hoopis kaugema tammi ja siis kaamera juures oleva. Vaatame, näeme.

Esialgne plaan on kobraste tammiehitust paari nädala jooksul jälgida. Eks saab näha, kui usinad tammiehitajad nad sel ajavahemikul on.

Kui kopratammi kaameraga lõpetame, siis on käes kurvitsaliste rändeaeg ning plaan kahlajatele pilk peale visata. Selleks on Läänemaal kena ja kurvitsarikas kohtki valmis vaadatud.

Suured tänud: Omar Neilandile Hatcam-ist, et selline teisaldatav kaamera üldse sündis, Urmas Letile EEnetist, kes selle vaatajatele nähtavaks teeb ning Elisale, kelle abil tuleb pilt sealt, kus on mobiililevi.

Kopratamm kaamera ees.
Kopratamm kaamera ees.

Alumine kopratamm.
Alumine kopratamm.

Ettevõtmise partnerid:

Elisa http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.