VIDEO: elust kopratammil

Postitas Looduskalender - R, 14.07.2017 - 17.17
Autorid

Video ja ekraanitõmmised Tiit Hunt, www.rmk.ee

 

Sisu

 

Kobras          Castor fiber

 

Peale keskööd, kui meie silm veel vaevalt taeva taustal metsakontuuri seletab, siis kaamera “näeb” isegi värviliselt sedamoodi nagu videost paistab.

Koprad ongi jõudnud tammi juurde askeldama varemalt umbes pool tundi enne südaööd ja varahommikul on neid nähtud nelja ja viie vahel. Päevasel ajal pole õnnestunud peamiselt öise eluviisiga loomi veel kaamera ees toimetamas näha.

Kobras

Kobras

Kahel erineval pildil on näha, kuidas paistis tamm välja 12. juuli hommikul ja kui palju suudeti ühe ööga oksaraage tammi sisse torgata. Hilisõhtul alustas tammi parandamisega üks kobras ja hiljem tuli teine appi. Seekord suuri kaikaid kohale ei toodud ega saadetud ka ülaltpoolt vooluveega.

Tammi ehitamine-kindlustamine ei piirdu ainult nottide ja oksaraagude tammi sisse sättimisega. Videot vaadates võib tekkida küsimus, et mida see kobras seal tammi taga lustib ja justkui sihitult tiirutab. See toiming on ka ehitamise üks osa - ujudes ning teadlikult muda ja kivikesi hõljuma ajades takerduvad need okste vahele ja sel viisil muutub ehitis aina vettpidavamaks.

Meie jälgitav kopratamm on väike aga maailmast on teada, et need võivad olla hiiglaslikud. Google Earth avastas, et Kanada koprad on ehitanud nii võimsa tammi, et seda näeb isegi kosmosest. 2010. aastal leitigi sel viisil 850 meetri pikkune kopratamm.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.