2. NÄDAL 11.1.2016.-17.1.2016. Jõgeva ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 19.01.2016 - 14.20
Autorid

Koostasid ning pildistasid Laine ja Vello Keppart

Image
Härmas puud
Sisu
Pühapäeval olid puud härmas
 
Ilm oli jätkuvalt külm. Keskmine õhutemperatuur kõikus -9 ja -14 kraadi vahel, mis on tavapärasest 3 kuni 7 kraadi kraadi võrra madalam. Kolmel ööl langes õhutemperatuur alla -20 kraadi. Nädala kõige külmemal ööl (reedel) mõõdeti õhus -25,2 kraadi ja lume pinnal ligi -31 kraadi.
 
Päeviti tõusis temperatuur õhus -6 kuni -12 kraadini. Esmaspäeval oli ilmajaama juures lund 5-6 cm paksuselt. Järgmisel ööl sadas lund ja tuiskas ning teisipäeva hommikuks kasvas lume paksus 11 sentimeetrini.
 
Teisipäeva hommikupoolikul sadas uduvihma, mis kohe jäätus autodel ja muudel pindadel. Lumele moodustus õhuke jääkoorik.  Aegajalt sadas järgnevatel päevadel lund juurde. Pühapäeval mõõdeti Jõgeva ümbruse põldudel lume paksuseks 10-15 sentimeetrit ja mulla külmumissügavus oli kasvanud kohati enam kui 50 sentimeetrini.
 
Talvituvate veelindude loendusel Pedja jõel Jõgeva linna ja Jõgeva aleviku piirkonnas kohati ainult nelja sinikael-parti. Väga vähe oli talvituvaid linde ka 1998. aastal — 7 sinikael-parti. Pühapäevasel linnuloendusel märgati üllatusena kahte vesipappi ja ühte jäälindu. Jäävabasid kohti jõel on vaid üksikute ribadena, kus on kiirem veevool või allikalised kohad.
 
Lumine põhikooli park
Lumine põhikooli park.
 
Jõgeval, 18.1.2016.
Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.