10. kool sai laste rajakaamera

Postitas Aasta Loom - P, 26.11.2017 - 09.00
Sisu

Antsla Gümnaasiumi koolilaste rajakaamera on videole püüdnud nugise, kes leiab laste kaetud söögiplatsilt  – mis on esmalt mõeldud metskitsedele – ka midagi suhu pista. Metsnugis on täisvereline kiskja, kelle kõhutäieks on enamasti loomne toit. Näiteks närilised, linnud, teised väikekiskjad, kellest jõud üle käib, aga novembrikuises metsas pole enam seda toiduküllust, mis kevad-suvises metsas, seal aitab vahel (nälja)hädast välja ka poolkülmunud kapsaleht või õunaviss. 


Lisaks Antsa Gümnaasiumile ja kaheksale teisele Eesti koolile sai nüüd oma rajakaamera ka Kosejõe kool Harjumaal. Aasta looma kodulehe toimetus koos Siniallika Jahiseltsi meestega käisid Kosejõe koolile parimat kaamerakohta valimas. Jahimehed Siim ja Mait leidsid kena koha umbes pooleteist kilomeetri kauguselt koolist. Metsa ja põllu serval jõe lähedal on nähtud liikumas mitmeid loomaliike.  "Siia on meil hea iganädalaselt lastega jalutada mälukaarti vahetama," rõõmustab loodusõpetuse õpetaja Ingrid Joona, "Meil on mitmeid loodushuvilisi lapsi, kes on rajakaamerast väga huvitatud. Metsas oleme ka harjunud kõndima." Koolipoisid õpivad ka aasta looma kodulehe toimetuse kaamerat teenindama. "See on poistele põnev väljakutse, hakata mälukaarte vahetama ja ise pilte alla laadima," kinnitab Joona.
 

kosejõe kooli rajakaamera koht
Kosejõe kooli loodusõpetuse õpetaja Ingrid Joona (paremalt) ning jahimehed Siim ja Mait Markus koos aasta looma kodulehe toimetusega laste rajakaamera platsil kaeru maha panemas.
Foto: Mats Kangur
 

 

Meeleoluks veel üks video Ala Põhikooli kaamerast, mille saatis õpetaja Kaja Hass. Ka kährikutepaar on söödakoha põllu serval üles leidnud.
 


Helen Arusoo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.