Kevadrände kaamera 2018

Postitas Looduskalender - K, 18.04.2018 - 23.19
Autorid

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Sissejuhatus Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

 

otsestriim | uudised | foorum

 

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: Windows 10 Mobile, iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Lindude kevadrände vaatamiseks oleme kaamera üles seadnud Sassi poolsaarele Läänemaal - samasse piirkonda, kus sügisel saime jälgida peamiselt sookurgede ja haneliste rännet.

Kevadrändel tuleb siia laheäärsetele niitudele toituma eriti hulgaliselt valgepõsk-laglesid. Esimesi valgepõsk-laglesid on juba lähedastel põldudel nähtud ja ka vaatluskohast  üle lendamas. Siia rannaniidule neil asja ei ole enne, kui on kasvanud juba veidi rohelist, mida noka vahele pista. Rannataimestik hakkab arenema alles siis, kui õhutemperatuur on püsivalt ööpäevaringselt vähemalt 5 soojakraadi. Jahe kevad ja külm meri pole Sassi niitudel veel taimestikul vohama lasknud hakata.

Linnuränne

Igatahes on Sassi poolsaar ja selle lähiümbrus Matsalu ning kogu Eesti üks tähtsamaid valgepõsk-laglede kevadrände peatuspaiku ja rände tippaeg saabub tavaliselt 15.- 25. mai vahel. Kure- ja hanevana Aivar Leito andmeil peatub sel ajal siin kuni 20 000 laglet. 

Linnuränne.

Ootame nende valgepõsk-lagledega seni kuni rohkem rohetab ja jälgime seniks teisi rändajaid ning neid, kes on juba koju naasnud. 

Rannikumeres peatub praegu arvukalt läbirändavaid laululuiki ja rannikul ööbib Soome suunduvaid sookurgi. Kohalikud sookured on juba saabunud ja kaamera mikrofonigi kostus sookurgede pesitsuspaari laulu.

Laululuikede, suur-laukhanede ja rabahanede segaparves oli märgata ka kümmekond kanada laglet.  

Linnuränne.

Sassi poolsaar on tähtis niidurüdi pesitsuspaik Eestis, kes on üks selle rannaniidu looduskaitseliselt olulisemaid haudelinde. Väikest lindu on kaamera ees küll raske tabada aga tema häält on vaiksema ilmaga kenasti kuulda.

Arvukalt pesitseb siin punajalg-tildreid, kiivitajaid, meriskeid ja põldlõokesi. Lõokesi ja kiivitajaid on ka kaamerapildis iga ilmaga näha ning kuulda.

Linnuränne.

Mobiilse ühenduse EENet´i serveriga tagab Elisa

Stiimi kodeerimine ja jaotamine kasutajatele – EENet

RMK teisaldatava veebikaamera komplekti paigaldas Hatcam

Ettevõtmise partnerid:

Elisa http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.