Seletus kalakotka pesas toimuvast

Postitas Looduskalender - K, 22.08.2018 - 14.14
Autorid

Veebikaamera pilt Seira, Lk foorumist

Image
Isaslind Ivo toob pesasse kala, mille saab omale söögiks „rõngavangis“ kotkapoeg
Sisu

Isaslind Ivo toob pesasse kala, mille saab omale söögiks „rõngavangis“ kotkapoeg

 

Kalakotkas      Pandion haliaetus

 

Kotkapoegade vanuseks on juba kaks ja pool kuud. Aga ülevaadet ei taha me teha sellest vaid ühe kotkapoja jalga takerdunud plastmassist rõngast.

Kotkapoeg

Kaamerapilt Eike, LK foorumist

Palju neid rõngastatud linde ikka kaamerapildis näha on tegutsemas. Rahvusvaheliselt on kasutusel uus, aga kitsam plastikrõnga tüüp. Pildilt näeme, et tugev ja vastupidav plastrõngas on takerdunud noorlinnu küüniste külge.

Abi noorlinnule anda on pea võimatu sest kalakotka noorlinde ei anna maapinnal püüda meetoditega, mida kasutatakse vanalindude puhul suht edukalt. Kindlasti analüüsitakse olukorda rahvusvahelises ornitoloogide ringis – äkki peaks läbi viima mingeid muudatusi rõngastamise vallas või rõngaste osas. Kunagi saame vast lugejaid asjatundjate otsustest teavitada.

Noor kotkas saab pesal hakkama, aga iseseisva eluga peaaegu kindlasti mitte sest raskendatud on saagi tabamine. Lindu on  ka pesal sagedamini näha kuna maandumine puudele ja seal istuminegi vaevaline.

Olukord on selline, et meil jääb üle vaid loota, aga loota oleks vaid plastrõnga lagunemist. Anname teada, kui märkame olukorras muutusi.

Isaslind kannab  noorlindude eest korralikult hoolt ja kohal peaks olema veel emaslindki, kuigi nemad asuvad rändele üldjuhul varasemalt.

LK foorum jälgib hoolega olukorda, mida on kommenteerinud ka Urmas Sellis: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.