"Tuulte tahutud maa" ja tegijate juhtumised

Postitas Looduskalender - N, 27.09.2018 - 10.10
Autorid

Wild Kino annab teada

Filmi treiler

Video: LINK

Sisu

21. septembril, Matsalu loodusfilmide festivalil toimus "Tuulte tahutud maa" maailma esilinastus. Film jõuab Eesti kinodesse alates 28. septembrist.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino. Filmi pikkus 62 minutit.

Filmi FB leht: www.facebook.com/tuultetahutudmaa

"Tuulte tahutud maa" tegijate kohtumine huntidega

"Tuulte tahutud maa" tegijate kohtumine huntidega

Peagi kinodesse jõudva uue Eesti loodusfilmi "Tuulte tahutud maa" tegijatel oli võtteperioodi ajal eriline kohtumine huntidega. Eesti hunt on eriline ja temaga kohtumine väga erakordne. Kolme aastase filmimise käigus nägid režissöör Joosep Matjus ja operaator Atte Henriksson meie rahvuslooma ühel korral.

“Tormisel ja vihmasel päeval läksime tuttavale vaateplatvormile luuret tegema, kaameraid kaasa ei võtnud. Platvormilt alla vaadates nägime taamal heinapallide peal hunte magamas. Igaüks oma heinapallil, kokku viis looma. Aga meil polnud kaameraid kaasas! Kõndisime tuldud teed tagasi, võtsime kaamerad ning läksime tagasi platvormile. Kõndisime nii rahulikult ja vaikselt kui võimalik, aga hunte enam polnud. Eelnevatest kogemustest teadsime,et looduses on alati tark oodata. Umbes veerand tunni pärast ilmusid hundid uuesti. Meie õnneks tulid nad täpselt meie suunas. Jõudes vaateplatvormi alla, vaatasid nad üles. Meie lõhna ei saanud nad tunda, kuid siiski jooksid kabuhirmus tagasi metsa. Seejuures unustasid nad ka metskitsed, kes nende algseks sihtmärgiks olid olnud. Pärast seda kohtumist pole ma hunte mitu aastat näinud.“

 

Režissöör Joosep Matjus “Tuulte tahutud maa” võttepäevast.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.